Sveiki,
šiuo metu dirbu prie man labai svarbaus projekto susijusio su antropogeninės kilmės požemių biologine įvairove. Po kelių metų nuoseklių tyrimų Lietuvos ir kaimyninių šalių kanalizacijose pavyko atrasti naujų grybų ir bestuburių formų/porūšių. Dėl neįprastų dirbtinės kilmės požemių sąlygų, rūšių mutacijos ir ekosistemų pokyčiai yra unikalūs ir labai glaudžiai susiję su žmogaus veikla. Dar įdomiau tai, kad tiesiogine tą žodžio prasme, galima atsekti formos evoliucijos kelią ir laiką (nes žmogaus statyti požemiai turi aiškią atsiradimo datą).
Rašau čia, nes noriu klubo patarimo, kaip šiuo klausimu autoritetingos įstaigos. Rengiu vieną publikaciją į žurnalą "Ecologica", kurioje apžvelgsiu antropogeninės kilmės požemių biologinės įvairovės tyrimus, kaip naują biospeleologijos mokslo sritį. Tačiau, nežinau, kaip taisyklingai tai pavadinti?
Iš ankstesnių diskusijų supratau, kad klubas vieningai nusprendė, jog dirbtinių požemių tyrimai turi vadintis "subteranologija"? Tačiau kalbant apie biologinius tyrimus tokioje aplinkoje gautųsi "biosubteranologija".??? Rusakalbiai kolegos subteranologiją vadina spelestolgija. Toks derinys skambėtų "estetiškiau" - biospelestologija.
Sukontaktavęs su lietuvių kalbos komisija, gavau pasiūlymą "biorūsiotyra"

Beje, publikaciją rengiu anglų kalba. Todėl norėjau, kad pasiūlytumėt oficialų variantą nuo klubo, už kurį galėčiau padėkoti po publikacija
