http://forum.speleo.lt/

Maisto papildai
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=1&t=1203
Puslapis 11

Autorius:  Vidmantas [ 2010 06 15, Ant 21:43 ]
Pranešimo tema:  Maisto papildai

Gal kas žinote daugiau ir galite papasakoti apie maisto papildus (kad ir gliukozę). Daugelis sportininkų - dviratininkų, maratonininkų, orientacinininkų, irkluotojų ir kt. juos naudoja norėdami atgauti ir palaikyti jėgas. Kažkaip neteko girdėti, kad kas iš speleologų juos naudotų. Gal tai naudinga būtų ekspedicijų metu?

Autorius:  Jurgita [ 2010 06 16, Tre 10:40 ]
Pranešimo tema:  Re: Maisto papildai

gal tiesiog speleologai apie tai nekalba, arba Tu nesidomėjai.
Mūsų organizmas iš įvairių produktų gaunamus angliavandenius, pirmiausia paverčia į gliukozę ir tik tada pasisavina, o čia gaunama gryna gliukozė, iškart įsisavinama, ir greit gaunama organizmui tuo momentu reikalinga energija.
Čia gal detalės tiksliau biologai gali paaiškinti :)
Gliukozė yra perkama kiekvienai ekspedicijai, bent tose kur dalyvavau aš, ir dažniausiai yra kiekvienos požeminės vaistinėlės dalis.
Beje dar kitaip speleologų tarpe ji vadinama "ratais" :), tad jeigu girdėjai kažką kalbant apie ratus, ne visada tai automobilis ar pan.

Autorius:  Mindaugas [ 2010 06 16, Tre 13:47 ]
Pranešimo tema:  Re: Maisto papildai

Gliukozė iš vaistinėlės skirta tiems atvejams, kai žmonės būna tiek persidirbę, kad iš burnos smirda acetonu. Reiškia raumenys, kad gautų energijos, jau pradėjo skaidyti baltymus - t.y. pačius save. Aišku, tai yra ypatingi atvejai, ir normaliam žmogui, jei tik nėra akivaizdaus pavojaus gyvybei, iki to labai sunku prieiti.
Normalioje ekspedicijoje yra normalus planavimas, įskaitant maitinimą ir poilsį. Tada pilnai pakanka normalaus maisto, jei nori gliukozės - pasiimk saują paprasčiausių čiulpinukų į kišenę :) Gliukozė čia tik dėl smagumo.
Papildai turėtų prasmę jei kalbėtumėm apie sportą. Sportinė speleologija daroma speleo varžybose - kad ir toje pačioje Pagonijoje. Čia jau nieko bendro nei su urvais, nei su ekspedicijom - jei nori siekti rezultatų speleo sporte, pirmyn, bet kuris rimtesnis treneris papasakos kaip auginti raumenis, ugdyti ištvermę, jėgą, ką ir kada valgyti, kada treniruotis, kada ilsėtis, reikia papildų ar ne ir t.t.

Autorius:  Kristė [ 2010 06 17, Ket 16:52 ]
Pranešimo tema:  Re: Maisto papildai

Esu skaičiusi, kad kokią savaitę prieš keliaujant į rimtus kalnus žmonės pradeda vartoti tokius papildus, kaip multivitaminai ir mineralai. Vartoja ir ekspedicijos metu, nes maistą ne visuomet pavykstą idealiai subalansuoti, gali trukti kokių nors jonų (magnio, kalcio, kurie labai svarbūs raumenims ir nervinėms ląstelėms).

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/