http://forum.speleo.lt/

Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=1&t=1344
Puslapis 11

Autorius:  Laura [ 2011 11 24, Ket 13:16 ]
Pranešimo tema:  Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!

Sveiki visi, kam įdomus požeminis pasaulis :)

Speleoklubas „AENIGMA“ kviečia į 2012 metų speleomokyklą!

Siekdami sudominti speleologija kuo daugiau žmonių, kasmet buriame naują speleomokyklos kartą. Pagrindinis mokyklos tikslas - supažindinti su speleologija, laipiojimo virvėmis technika, urvų tyrimų metodais bei suteikti kitų būtinų speleologui žinių ir įgūdžių. Mokymų programa apima teorinius ir praktinius užsiėmimus. Mokyklos dalyviams suteikiamos galimybės prisijungti prie įvairių klubo organizuojamų kelionių, o mokyklos pabaigoje sudalyvauti mokomojoje ekspedicijoje į vieną iš urvų rajonų Kryme arba Kaukaze. Asmenys, išklausę speleologijos mokyklos kursą ir įgiję praktinių įgūdžių dviejų ekspedicijų metu, galės tapti Lietuvos speleologų klubo „Aenigma“ pilnateisiais nariais.
Speleomokykla truks nuo 2012 metų sausio iki birželio mėnesio. Kas savaitę vyks treniruotės, kas antrą savaitę - paskaitos. Bus organizuojami praktiniai užsiėmimai ir žygiai. Speleomokyklos programa 2012 m.

Speleomokykla mokama.*
*Speleoklubas „AENIGMA“ yra pelno nesiekianti organizacija. Mokestis už mokyklą yra skirtas tik su mokyklos organizavimu susijusioms išlaidoms padengti (salės nuoma, įranga, spec.priemonės ir pan.)

Pageidaujančius užsiregistruoti prašome pateikti savo kontaktinę informaciją el. paštu: aenigma[eta]speleo.lt

Informaciją apie speleomokyklą galite rasti čia: http://speleo.lt/index.php?id=27

Nuotraukos: http://galerija.speleo.lt/v/renginiai/mokykla2008-2009/

Įžanginė paskaita ir treniruotės (nemokamos):

Įžanginė paskaita-prezentacija, kurios metu Aidas Gudaitis papasakos apie speleologiją Lietuvoje ir pasaulyje, mūsų klubą, planus, galimybes ir t.t., vyks gruodžio 7 d. 19 val. Biofizikos auditorijoje VU Gamtos mokslų fakultete (M.K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas)

Taip pat gruodžio 14 ir 21 d. nuo 19 val. pakviesime jus į nemokamas treniruotes treniruočių salėje Vytenio 46B (kaip rasti salę, plačiau parašyta treniruočių skyrelyje). Susipažinsite su mumis, pačiupinėsite virves ir įrangą, galėsite užduoti jums rūpimus klausimus ir pamėginti palaipioti. Treniruočių salėje būsime nuo 19 iki 22 val.

Apsisprendusiems lankyti speleomokyklą pirmos treniruotės ir teorinės paskaitos prasidės sausio mėnesį!
Paveikslėlis

Autorius:  Aidas [ 2011 11 28, Pir 19:25 ]
Pranešimo tema:  Re: Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!

Speleoklubas „Aenigma“ ir vėl ruoš speleologus

Šiemet Vilniuje įsikūrusiame speleoklube „Aenigma“ rengiama jau šeštoji speleomokykla.
Kasmet mokyklą baigia apie dešimt žmonių, kurie vėliau tampa aktyviais speleologais, dalyvaujančiais ekspedicijose Ispanijoje, Abchazijoje, Kryme ir kituose regionuose. Mokykla trunka penkis mėnesius, užsiėmimų metu dalyviai sužino speleologų aprangos bei lipimo virve technikos (SRT) ypatumus, išmoksta darbo urvuose pagrindų, įgunda rišti mazgus bei dalyvauja ištvermės žygyje Varėnos apylinkių miškuose. Mokyklos pabaigoje yra rengiama naujokų ekspedicija į vertikalius urvus (dažniausiai į Kryme esančią Karabi-Jaila plynaukštę).

Speleomokyklos mokiniu gali tapti kiekvienas, besidomintis urvotyra. Klubo „Aenigma“ narių amžiaus spektras platus – nuo 20 iki 40 ir daugiau metų. Vyriausias mokinys buvo 46 metų amžiaus, o speleogų vaikai jau nuo mažų dienų pratinami prie urvų. Maždaug pusę narių sudaro moterys. Specifiniai profesiniai įgūdžiai speleologijoje taip pat nebūtini, nes speleogija – labai plati veiklos sfera, save išbandyti ir atrasti galimybių turi visi. Tai gali būti ir nesudėtingų horizontalių urvų topografinių nuotraukų darymas, ir gerokai sudėtingesnė naujų urvo atšakų paieška, leidžiantis drėgnais 200 metrų gilumo šuliniais, kelias paras gyvenant tik ant šalmo pritvirtinto „ciklopo“ šviesoje...
Paskaitas speleomokykloje veda patyrę speleologai: Aidas Gudaitis, Saulė Vaš, Emil Vaš, Laura Tamoševičė ir kt. Aidas Gudaitis ir Saulė Vaš yra „Aenigmos“ nariai, 2010 metais dalyvavę ekspedicijoje „Gilyn į Žemės centrą“, kurios metu šturmavo giliausio šiuo metu žinomo Kruberio - Voronijos urvo dugną (2090 m.). Šios ekspedicijos metu Saulė Vaš tapo pirmąja moterimi pasaulyje, pabuvojusia Voronijos dugne. Į Voronijos gelmes yra nusileidę ir kiti „Aenigmos“ mokiniai – Gediminas Sakalauskas, Egidijus Purlys.
Urvų žavesio pakerėti ir užsikrėtę speleologijos liga žmonės turi galimybę baigti ir nardymo urvuose kursus.

Įžanginė paskaita-prezentacija, kurios metu Aidas Gudaitis papasakos apie speleologiją Lietuvoje ir pasaulyje, „Aenigmos“ klubą, planus bei galimybes vyks gruodžio 7 d. 19 val. Biofizikos auditorijoje VU Gamtos mokslų fakultete (M.K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas).

Autorius:  Laura [ 2011 12 02, Pen 15:02 ]
Pranešimo tema:  Re: Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!

Lietuvos ryto TV labai operatyvūs - trečiadienį pafilmavo, o šiandien jau yra filmukas, kuriame aš ir Vilius debiutuojame kaip kalbėtojai ir kviečiame į speleomokyklą :) O Jolanta debiutuoja kaip pagrindinė laipiotoja :)

http://www.lrytas.lt/videonews/?id=13228168151321737886&sk=5

Autorius:  Aidas [ 2011 12 02, Pen 15:18 ]
Pranešimo tema:  Re: Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!

Viskas yra super, bet rubrikos pavadinimas nuviliantis PRo prasme. Galvoju ar mane užkabintų kas į tinginių klubą?

Autorius:  Laura [ 2011 12 02, Pen 17:59 ]
Pranešimo tema:  Re: Kviečiame į 2012 m. speleomokyklą!

Taigi tingėjimas - pats populiariausias laisvalaikio užsiėmimas :D

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/