http://forum.speleo.lt/

Dolgorukovskaja jaila
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=1&t=1371
Puslapis 11

Autorius:  manding [ 2012 07 02, Pir 13:51 ]
Pranešimo tema:  Dolgorukovskaja jaila

Birželio 18-30 d. „Spelaion“ organizavo kelionę į Krymą, Dolgorukovskaja jaila. Galima iš karto pasakyti, kad kelionės idėja kilo per LSA suvažiavimą paklausius Genadijaus Samochino pranešimo apie šį urvų rajoną. Šalia Karabi esantis rajonas gerokai mažesnis, tačiau ne taip gerai ištyrinėtas. Labiausiai jis žinomas dėl ilgiausio Rytų Europoje (klinčių) urvo Krasnaja. Mus domino urvų sistemos Golubinaja-Krasnaja traversas su 110 m gylio vertikalia dalimi ir dviem požeminėmis upėmis. Sumoje 4 kilometrai, kuriuos praėjom per 8 valandas. Apie tai atskiras pasakojimas.

Kelionės naujokams buvo numatyta atskira programa iš keletos nesudėtingų vertikalių ir subhorizontalių urvų. Viename iš jų buvo daroma panoraminė 360x180 urvo nuotrauka. O į pabaigą kelionė pavirto į tikrą speleo ekspediciją - tris dienas dirbome neseniai atrastame urve Partizanskaja. Jau pačią pirmą darbo šiame urve dieną Mindaugas Kudirka praėjo naują siaurumą ir išėjo į naują urvo dalį -- nedidelę kapsulę, iš kurios į apačią veda siauras plyšys. Už jo matosi kiek didesnė erdvė, jaučiasi oro trauka. Buvo nuspręsta, kad kryptis perspektyvi, todėl kitas dvi dienas dirbome ten pat. Gaila, išeiti į dar vieną naują urvo dalį laiko jau neužteko. Tačiau mūsų darbus tuoj pat perėmė Simferopolio speleologai. Kai kas iš jų atvažiavo dar tą pačią naktį :) Dabar laukiame naujų žinių :)

Autorius:  Vernas [ 2012 07 09, Pir 15:43 ]
Pranešimo tema:  Re: Dolgorukovskaja jaila

manding rašė:
... O į pabaigą kelionė pavirto į tikrą speleo ekspediciją - tris dienas dirbome neseniai atrastame urve Partizanskaja. Jau pačią pirmą darbo šiame urve dieną Mindaugas Kudirka praėjo naują siaurumą ir išėjo į naują urvo dalį -- nedidelę kapsulę, iš kurios į apačią veda siauras plyšys. Už jo matosi kiek didesnė erdvė, jaučiasi oro trauka. Buvo nuspręsta, kad kryptis perspektyvi, todėl kitas dvi dienas dirbome ten pat. Gaila, išeiti į dar vieną naują urvo dalį laiko jau neužteko. Tačiau mūsų darbus tuoj pat perėmė Simferopolio speleologai. Kai kas iš jų atvažiavo dar tą pačią naktį :) Dabar laukiame naujų žinių :)

Tai nuostabu, kad pavyko atrasti naujas urvo dalis. Mano GPS aparate yra urvas Partizanskaja, jis neturėtų būt naujai atrastas nes partizanai jame gyveno per karą, neturėtų būti ir keli artimi viens kitam urvai tuo pačiu pavadinimu. Jei dabar kas atranda urvą, tai tikrai nepavadina partizaniniu:)
Nieko neneigiu ir nenoriu sumenkinti. Man svarbu, kad lietuviai dirbo Kryme atrandant urvus arba jų dalis. Sveikinu :!:

Autorius:  manding [ 2012 07 09, Pir 23:46 ]
Pranešimo tema:  Re: Dolgorukovskaja jaila

Vernas rašė:
Mano GPS aparate yra urvas Partizanskaja, jis neturėtų būt naujai atrastas nes partizanai jame gyveno per karą, neturėtų būti ir keli artimi viens kitam urvai tuo pačiu pavadinimu.

Raimondas teisus. Mane šiek tiek suklaidino Genadijaus laiškas į CML apie darbus Partizanskaja urve. Jei tiksliai – ten tik buvo pradėti nauji darbai ir tam tikras jų etapas baigėsi dviejose atšakose. Tada atvažiavom mes ir pratęsėm tuos darbus. Vėliau pamačiau, kad urvas Partizanskaja yra net ir RGO „kadastre“. Labai gražus pirmas šulinukas :)

Autorius:  manding [ 2012 07 12, Ket 0:30 ]
Pranešimo tema:  Re: Dolgorukovskaja jaila

Nuotraukos iš kelionės: http://fmf.vgtu.lt/~trekasius/failai/krasnaja/

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/