http://forum.speleo.lt/

Gruzija_14
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=1&t=1425
Puslapis 11

Autorius:  Jolka [ 2014 09 03, Tre 15:35 ]
Pranešimo tema:  Gruzija_14

Šiais metais speleologai, pasekę lietuvių narų pėdomis, pradėjo Gruzijos urvų tyrimus.
Jau įvyko trys speleo ekspedicijos į Gruziją. Šiuo metu vyksta ketvirtoji. Pagrindinis Gruzijos urvų tyrinėtojas, ekspedicijų vadovas ir projekto "Gruzijos gelmės" sukūrėjas Raimondas Daniūnas. Ekspedicijose į Gruziją mielai dalyvauja klubo "Aenigma", Lietuvos speleologijos asociacijos nariai ir laisvieji Lietuvos speleologai. Sulaukiame didelio palaikymo ir pagalbos iš gruzinų Igori Pichkhaia (speleologas, Čorotsku rajono plėtros projektų vadovas), Tamaz Lukava (Tsalendžika rajono savivaldybės turizmo departamento vadovas), Kukuri Tsikarishvili (Geologijos institutas).
Raimondas projektui "Gruzijos gelmės" yra sukūręs puslapį facebook'e:
https://www.facebook.com/pages/Gruzijos ... 55?fref=ts
Čia galima rasti daug įdomios informacijos apie Gruzijos karstinius reiškinius, ekspedicijas, pasižiūrėti ekspedicijų nuotraukų.

Pirmoji speleo ekspedicija įvyko gegužės 5 - 11 d. Migarijos rajone. Į ekspediciją vyko Raimondas Daniūnas ir Marius Janonis.

Antroji ekspedicija vyko liepos 4 - 11 d. Kvyros rajone. Vadovavo Raimondas Daniūnas. Ekspedicijoje dalyvavo klubo "Aenigma" nariai Urtė ir Pavel Starkevič, Nikita Kozlov.
Ekspedicijos rezultatai ir nuorodos į nuotraukas čia:
http://www.speleoukraine.org/forum/view ... ?f=6&t=369

Trečioji ekspedicija gavosi neplanuotai rugpjūčio 1 - 18 d. Trys klubo "Aenigma" nariai (Simona Žeimytė, Jolanta Kozlova ir Nikita Kozlov) vyko dalyvauti Ukrainos speleologijos asociacijos rengiamoje ekspedicijoje į Arabikos kalnų masyvą Abchazijos teritorijoje. Deja buvo neįleisti ir teko surengti savo ekspediciją. Dirbta Bogoši, Muchuri, Migarija rajonuose. Užsiiminėjome urvų paieška, inžineriniais praėjimais, topografija ir fotografija.
Nuotraukos pagal kelionės etapus pagal nuorodas:
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3
https://www.facebook.com/4ngry/media_se ... 821&type=3

Autorius:  Jolka [ 2014 09 03, Tre 15:44 ]
Pranešimo tema:  Re: Gruzija_14

Į ketvirtą ekspediciją Gruzijoje išvyko 6 Lietuvos speleologai ir bene tiek pat narų. Spelologų grupei vadovauja Raimondas. Komandoje Gintautas Švedas, Nikita Kozlov, Martynas Jočys, Evaldas Beinoras ir Akvilė Bialoglovytė. Visi speleologai skrido lėktuvu. Dalis narų taip pat skrido. Vytis su Donatu ir kroviniu važiavo mašina.

Speleologai dirba Migarijos rajone. Pasiekia tokios naujienos iš jų:

Rugpjūčio 29 d., penktadienis
Užsimetė su dalimi daiktų iki Ocindali cerkvės (~650 m.). Narai skridę lėktuvu liko Čorotsku miestelyje laukti atvykstančių kolegų.

Rugpjūčio 30 d., šeštadienis
Užsimetė į apatinę Migariją (~1000 m. +). Pasiėmė urve paslėptus paliktus daiktus ir nuėjo į urvą Krasavica ("Gražuolė") kabinti virvių. Visos turėtos virvės ir ausys sunaudotos, belieka laukti virvių papildymo, kurios važiuoja su Vyčiu ir Donatu.

Rugpjūčio 31 d., sekmadienis
Visą dieną užsiiminėjo inžineriniais darbais palei upelį - šaltinį ir šaltinyje taip pat daubose netoli stovyklos. Akivaizdžių perspektyvų nematyt.

Rugsėjo 1 d., pirmadienis
Nikita ir Gintautas darė urvo Krasavica topografiją. Topografavo 4 val., po to dar valandą išlipinėjo. Dabar urvo topo jau padaryta iki 136 m. gylio. Praeitų urvo atšakų ilgis 452 m.
Kiti apsiginklavę žirklėmis ir kirvių vaikščiojo po rododendrų ir gervuogių džiungles ieškodami urvų. Apžiūrėta daug daubų, bet be norimo rezultato.
Orai sako geri, palynoja truputį tik naktimis.

Panašu, kad narų komanda jau irgi sukomplektuota. Pasirodė pirmosios nuotraukos nėrimų Gruzijos urvuose: https://www.facebook.com/cavedivinglt?fref=ts https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Rugsėjo 2 d., antradienis
Laukia pasirodant Igorio su virvėmis ir kita kabinimo įranga, kuri jau turėjo atvažiuoti. Kol kas užsiima inžineriniais darbais aplinkinėse daubose. Atvykus Igoriui, ėjo apžiūrėti horizontalaus urvo, esančio už 4 km nuo stovyklos.

Rugsėjo 3 d., trečiadienis
Nikita ir Gintautas ėjo toliau topografuoti Krasavicos urvo. Virvių ir kabinimo įrangos neėmė, nes manė, kad toliau jų nereikės. O pasirodo, kad reikia. Tai tik iki sekančio šulinio padarė topo. Raimondas, Akvilė ir Evaldas ėjo užsiiminėti inžineriniais darbais prie vieno urvelio, kurį rado beklaidžiodami be GPS. Neaišku ar pavyko antrą kartą jį surasti :)

Rugsėjo 4 d., ketvirtadienis
Iš ryto Raimondas, Nikita ir Akvilė užsiiminėjo inžineriniais darbais naujai atrastame urvelyje netoli urvo Zamševaja. Pakabino virves ir padarė topo. Urvas pasirodė 35 m. gylio. Kiti ėjo išinstaliuoti virvių iš Krasavicos.
Po pietų visi nusimetė iki Ocindali cerkvės, išsimaudė upėje. Gyvena pas piemenį. Rytoj planuoja nusimesti iki kalnų apačios ir iš kart vėl užsimesti į viršutinę Migariją (~1800 m. aukštyje). Iš apatinės Migarijos kalnų dalies patekti tiesiai į viršutinę neįmanoma, todėl tenka daryti tokį lanką žemyn nuo kalno ir vėl aukštyn kitu keliu.

Rugsėjo 5 d., penktadienis
Nuo cerkvės nusimetė žemyn į Tajos gyvenvietę. Iš ten su mašina į viršutinę Migariją. Iki pat viršaus mašina neužvažiavo, tai teko dar tris reisus padaryti pėsčiomis su daiktais iš 1285 m. aukščio į 1600.

Rugsėjo 6 d., šeštadienis
Suvaikščiojo į Migarijos kalną iki 2025 m. aukščiom ieškojo urvų. Akivaizdžių naujų nesurado, tik potencialius. Ten labai gražu ir vien jau dėl to buvo verta pakliūti. Matosi Elbruso viršūnė.

Rugsėjo 7 d., sekmadienis
Ketino eiti kabinti virvių į vieną prancūzų atrastą urvelį. Ieškojo urvų mažesniame aukštyje. Užsiiminėjo inžineriniais darbais trijose skylėse, bet kol kas nieko ypatingo nerado.

Rugsėjo 8 d., pirmadienis
Pakabino urves prancūzų atrastame urve. Gintas su vaikinais kopė į kalną užsiiminėti inžineriniais darbais, bet greitai teko grįžti, nes per neapdairumą sudegino inžinerinių reikmenų maišelį.

Rugsėjo 9 d., antradienis
Ėjo į viršų, kapstėsi urvuose. Nikita stipriai prisiplojo pirštą, bet, sako, pirštinė išgelbėjo.

Rugsėjo 10 d., trečiadienis
Dirbo dviejuose prancūzų atrastuose urvuose. Ėjo į kitą kalną prie stovyklos. ten irgi rado urvą. Tikisi, kad rytoj Igoris jiems atsiųs mašiną ir jie galės nusimetinėti žemyn.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/