http://forum.speleo.lt/

Speleologai už vilkus!!
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=1&t=727
Puslapis 11

Autorius:  Insecto [ 2007 11 11, Sek 23:23 ]
Pranešimo tema:  Speleologai už vilkus!!

Vilkus ištiko bėda! Tokia pati, kaip ir stumbrus, taurus, lokius ar europinius liūtus. Visi šie gyvūnai buvo sunaikinti žmogaus rankos. Išnaikintas bus ir vilkas. Lietuvos giriose neliks nei vieno stambaus sanitaro, mitybos grandinės viršų užims lapės ir laukiniai šunys. O apie mistiškus vilkų staugsmus žiema per menulio pilnatį (rujos metu), galėsime skaityti pasakose. Dėl susiklosčiusios padeties kaltas, klastingas, maitėdis kuris nuolaidžiaus bei seilėsis prieš kiekvieną už jį stiprensį bei išdidesnį padarą. Tas žveris - aplinkos apsaugos ministerija. Pastaruoju metu susidaro įvaizdis, kad šiai valdžios instancijai nerūpi niekas, ką saugo visa europa. Viskas prasidėjo tada kai Lietuva pasirašė NATURA 2000 projėktą, prašydama teisės reguliuoti vilkų skaičių šalyje, mat populiacija yra stabili ir kylanti ("net" 500 vilkų ). Leidimas buvo duotas. Medžiotojų klubai nedelsian ėmesi veiklos. Šiandien Lietuvoje, anot Aplinkos ministerijos neoficialiai pateiktų duomenų yra 150 vilkų, tačiau asmeniniai šaltiniai teigia, kad skaičius vos siekia 50. Akivaizdu, kad didingi žverys pasiekė išnykimo ribą. Atsiranda asmenų kurie motyvuoja vilkų medžioklę, asimiliaciją su šunimis. Tačiau tokie procesai gamtoje vyksta tik dėl to, kad vilkių patinai laisvėje yra nušaunami, o vilkė instinktyviai ieško patino ir dažnai turi pasitenktint šunimi.
Tačiau yra vilčių padėti šiems Mochikanams.
Neseniai man šovė idėja surengti "vilkų dienas". Tai būtų dienos, kurių metu visos visuomenės bei žiniasklaidos dėmesis nukreipiamas į vilkus, jų gyvenimo būdą, svarbą bei išnykimo faktorių. Šventės metu būtų suorganizuotas koncertas, kavinėse rodomi filmai šią tematika, gatvėse oratoriai skaitytų viešas paskaitas, dalinami lankstinukai. Pradedam tartis su senovės lietuvių mūšių inseniztoriai bei geležinio vilko brigada, dėl pasirodymų. Į viešas paskaitas, bei kavines kuriose būtų rodomi filmai klausytojus bei žiūrovus šauktų vilkų kauksmas. Taip pat renginyje dalyvautų broliai lenkai. Toks renginys turėtų tęstis 2-3 dienas.
Kadangi esu renginio iniciatorius bei organizacinės grupės narys noriu pasiūlyti klubui "Aenigma" dalyvavimą renginyje:
Atidarant vilkų dienas, netoli katedros preliminariai planais bus išskleistas milžiniškas plakatas/vėliava, kurioje bus pavaizduotas renginio temą atspindintis vaizdas. Tikslių vėliavos išmatavimų nežinau, tačiau žinau, kad ji bus LABAI didelė. Speleologų užduotis būtų tą vėliavą išskleist grojant didingai muzikai renginio atidarymo metus, bei vėliavą suskleist uždarymo metu. Taigi užduotis sudėtinga, tačiau plakatas būtų viso renginio simbolis ir nuo Jūsų daug kas priklausytų.
Jei pasiseks renginys bus kasmetinis, todėl tikėsimes bendradarbiavimo.

Tik bendromis jėgomis galime pasipriešint klastingam šakalui, kuris seilėsis išvyjęs iš Lietuvos dar vieną nuostabų bei didingą žvėrį!!

Daumantas L.

P.S.

Vilkų dienas su žaliųjų organizaciją planuojame Kovo - Gegužės mėnesį.[/code]

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/