Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2022 08 10, Tre 21:20Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
 Klaipėdoje atsivėrusio požemio tyrimai 
Autorius Žinutė
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė 
Įmonės aikštelė slėpė tunelį

Eglė Kasperavičiūtė, "Klaipėda"

Vienos Klaipėdos įmonės darbuotojai net neįtarė, kad darbuojasi virš slapto tunelio. Tik staiga įgriuvusi betono perdanga atvėrė įspūdingo dydžio patalpą. Liepų gatvės gale įsikūrusios įmonės „Mūsų statyba“ teritorijoje įgriuvo asfaltuota aikštelė. Po betonine perdanga darbuotojai pamatė didelę tuščią patalpą ir iš jos besidriekiantį tunelį.

Manoma, kad perdanga įgriuvo nuo ant jos sukrautų pamatų blokų svorio.

Atsivėrusios patalpos – įspūdingo dydžio. Jų plotis siekia aštuonis, ilgis – penkiolika metrų, aukštis – kelis metrus. Iš patalpų skersai geležinkelio bėgių driekiasi ilgas tunelis. Tolumoje matyti, kad jis turi atšakų.

Vandens – iki kelių

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybės inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas vakar geriau apžiūrėti tunelio dar negalėjo, nes jame iki kelių telkšo vanduo. Patalpoje matomos ir įstrižos plokštės, skirtos elektros instaliacijai.

L.Kavaliauskas spėja, kad patalpa buvo pastatyta Antrojo pasaulinio karo metais. „Apie statinio laikmetį dar anksti kalbėti. Manau, kad tunelis nuo Antrojo pasaulinio karo galėjo būti paliktas vokiečių karių.

Analogiškų patalpų nesame matę.

Gal panašiausia yra vokiečių Antrojo pasaulinio karo metų slėptuvė, esanti po Bangų gatve“, – sakė specialistas.

Paskirtis – gamybinė

L.Kavaliauskas minėjo, kad įmonės „Mūsų statyba“ teritorijoje atrasta patalpa ir tunelis yra slaptas, neužfiksuotas jokiuose dokumentuose.

„Keisčiausia, kad iškart sunku suprasti tokių didelių patalpų paskirtį. Jokio išėjimo į viršų iš požeminių patalpų nėra. Matomas vienas išėjimas iš šono, bet jis užverstas, užtvertas pertvaromis“, – tvirtino inspektorius.

L.Kavaliauskas mąstė, kad tunelis galėjo būti ir vokiečių karių slėptuvė, ir slaptos sovietų valdžios karinės patalpos.

Pirmadienį pavakare atidžiau apžiūrėjęs patalpas L.Kavaliauskas patvirtino, kad jos statytos sovietiniais laikais ir yra gamybinės paskirties.

„Tais laikais prie kiekvienos didesnės gamyklos būdavo slėptuvės darbininkams. Ši patalpa galėjo taip pat būti slėptuvė. Tik neaišku kam įrengti tie tuneliai ir kur jie veda“, – teigė L.Kavaliauskas.


2007 10 09, Ant 22:28
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 06, Ant 21:49
Pranešimai: 956
Miestas: Vilnius
Standartinė Pasiūlymas
Gal pasiūlyt savo paslaugas tų tunelių tyrimams ir topografavimui... kaip ir vanduo visai negasdina... galima ir su hidrokostiumais tą padaryti...
Geras šansas geram PRui :)

A


2007 10 10, Tre 8:56
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė Pirmosios žinios iš Klaipėdos tunelio tyrimų.
Prieš porą valandų patikrinome, kas ten per paslaptingasis tunelis ir kur veda jo "atšakos" . Kaip ir reikėjo tikėtis, tai greičiausiai sovietinės statybos požeminė slėptuvė įmonės darbininkams. Tiesa, ji kiek nestandartinė - viename patalpos gale padarytas piltuvas žvyrui ar kitai biriai medžiagai. Viena iš versijų, kad slėptuvė taip ir nebuvo pabaigta, kadangi dar yra išlikę nenuimtų karkasinių elementų į kuriuos buvo lietas betonas.

Dėl slaptumo, greičiausiai, kaip ir dauguma kitų slėptuvių, šis statinys buvo po grifu "slaptai". Tad niekas apie jį nieko ir nežinojo.

Tunelio (jeigu jį galima taip pavadinti) ilgis 15,5 m, plotis 3. Jo gale stačiakampio formos patalpos. Vienoje iš jų - minėtas piltuvas.

Nuotraukos ir požemio planas bus šiek tiek vėliau.


2007 10 15, Pir 13:43
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė 
Nuotraukos iš Klaipėdos ... http://galerija.speleo.lt/v/kiti/urbani ... s_tunelis/
Artimiausiomis dienomis Lukas sutvarkys ir video medžiagą.

Viską išmatavom ir artimiausiu metu perkelsiu ant popieriaus į normalų brėžinį. Bendras požemio ilgis - 28 metrai. Aukštis - 3,2 m. Statyta pakankamai grubiai. Simetrijos net nesistengta laikyti. Greičiausiai buvo naudotas kaip sandėlis arba panašiai paskirčiai. Tačiau visiškai nepaaiškinamas yra pats tunelis ir jo nebaigta statyba. Pasak darbuotojų piltuvo funkcijai atlikti šios statinio dalies visiškai nereikia. Kaip ir patalpos esančios kitame gale.

Įtarimai, jog radinys - vokiškos kilmės, nepasitvirtino.

Netoliese, kitame Danės krante, yra buvęs Bachmano dvaras. Pagal senus žemėlapius, abiejuose upės krantuose turėjo būti įrengta paskutinė vokiečių gynybinė linija. Atsivėrus tuneliui buvo tikėtasi, kad aptikta paskutinės vokiečių gynybos linijos baterija. Įtarimai nepasitvirtino.

Greičiausiai slėptuvė yra 1960-1970 metų statybos ir įrengta pagal anuometinius sovietinius standartus po kadaise veikusiu cemento cechu.

Tais laikais buvo reikalaujama - įrengti slėptuves cecho darbuotojams. Dar vienas niuansas - vokiečiai liejo tunelius ir slėptuves ištisai, tai buvo monolitiniai statiniai, o rusai jungdavo segmentais. Taip ir yra Liepų gatvėje.

Šiame statinyje armatūros yra suvirintos, o vokiečiai buvo jas surišdavo vielomis.

Patalpos greičiausiai buvo statytos siekiant čia įkurti slėptuvę, tačiau greičiausiai dėl kažkokių priežasčių statinys buvo neužbaigtas ir uždarytas.Norėtųsi labai padėkoti už pagalbą ir šiltą priėmimą Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiajam valstybiniam specialistui Laisvūnui Kavaliauskui.


Paskutinį kartą redagavo Vidmantas 2007 10 16, Ant 7:51. Iš viso redaguota 1 kartą.2007 10 15, Pir 19:19
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė WWII Vokiečių požeminės slėptuvės
Bet to požemio, aplankėme dar pora Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių karių požeminių slėptuvių.

http://galerija.speleo.lt/v/kiti/urbani ... laipedoje/


2007 10 15, Pir 23:42
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė 
Reportažas iš požemio tyrimų. Buvo bėda su apšvietimu, tad medžiaga kukli.

http://lrytas.lt/videonews/?id=11925348 ... 26347&sk=5


2007 10 16, Ant 14:56
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2005 09 15, Ket 17:44
Pranešimai: 884
Standartinė 
Komentaras apie šiuos požemius militaria.lt forume

Cituoti:
moniks rašo:


Na komentuoti čia kaip ir nėra ką...deja
Patekti į vidų be įrangos net ir atpompavus vandenį būtų keblu dėl dumblo. Iš kur jis ten- gali tik spelioti. Bet klimsti aukščiau kelių, o įmynus neįmanoma ištraukti kojos, tad žengęs porą žingsnių pagailėjau guminio kostiumo... Įmonės vadovų teigimu jie bendravo su vienu iš įmonės statytojų...Ji buvo statoma 1968m. Tai jau tuo metu toje vietoje buvo palikta neužstatyta didelė aikštelė traukinių iškrovimui, kadangi kaip ir minėjau tiesiog virš pačio tunelio eina geležinkelis. Kur jis nueina už tų vartų neaišku. Taip pat kol kas neaišku kas yra už kitos pertvaros, kuri matima įgriuvimo vietoje į dešinę nuo tunelio ertmės - užstatyta betoninė plokštė. Kaip aiškino vadovai vakar KVAD"o atstovai kartu su urvų draugija, ar kaip ją ten nežinau, su valtimi bandė nusigauti iki tunelio galo, bet ką jie ten rado ar nerado nežinoma...
Mano versija - kad šie požemiai anuomet turėjo strateginę reikšmę, nes tai byloja tas faktas, kad jų nėra nei vienuose net archyviniuose dokumentuose, o paskirtis tai slaptų, greiciausiai karinių krovinių iškrovimui pakrovimui...Mat netoli prateka Danės upė, kuri tiesiog įteka i Kuršių marias praktiškai centrinėje Klaipėdos uosto dalyje. Tokiu būdu atsiveria galimybė slaptai juos gabenti. O aplinkui civilinės paskirties įmonės tad jokie šnipai net neįtars...
Va koks traktatas gavosi...


Spręskite patys...


2007 10 22, Pir 23:20
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 7 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007