http://forum.speleo.lt/

Dirbtinio urvo statyba
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=10&t=969
Puslapis 11

Autorius:  Rimas_OK [ 2009 02 12, Ket 20:41 ]
Pranešimo tema:  Dirbtinio urvo statyba

Ar nebuvo kam nors kilusi mintis statyti dirbtinį urvą? Imituojant natūralų, t.y. betonuojant visokias atsitiktines formas, vėliau "statinį" užpilant žemėmis.
Tokio urvo paskirtis galėtų būt pradedant treniuotėmis baigiant ekxkursijomis, žinoma kai jau būtų pakankamai didelis statinys.

Po kažkiek metų betonas pažaliuotų, apaugtų samanomis (tą galima ir paspartinti), ir atrodys kaip Palangos Birutės kalno ola :)


P.S. suprantu, kad "tai neatstotų tikro urvo" ir t.t., bet kai pasirinkimo mūsų krašte nėra, tai jau vis šis tas :)

Autorius:  Vidmantas [ 2009 02 12, Ket 20:51 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

Varėnos rajone yra padarytas panašus urvas, bet labiau panašus į lapės olą, nei į tikrą urvą. Galima būtų bandyti daryti tokį tik vietą reiktų tinkamą surasti, o ne atsitiktinę...

Autorius:  BenasPlentas [ 2009 02 13, Pen 13:51 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

Žiauriai įdomus dalykas, apie kurį aš jau kurį laiką galvoju. Deja, tai nėra pigus malonumas, kadangi tai apima ir fizinį darbą, ir tam tikrus teisinius aspektus, ir t.t. - realiai turiu tokį tolimą tikslą pramogine prasme. Būtų labai įdomu išgirsti kitų nuomones. Tik aš į tai žiūriu ne speleologiniu aspektu, o pramoginiu. Urvas treniruotėms taip pat galėtų būti opcija, bet idealu būtų padaryti taip, kad tai dar ir klubui finansinės naudos duotų.

Autorius:  Laura [ 2009 02 13, Pen 14:15 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

Analogiško objekto pavyzdys Lietuvoje - Pagonijos uola. Dirbtinai pastatyta 13 m aukščio uola, ant kurios galima užsiimti uolų laipiojimu. Iš vienos uolos finansinės naudos turbūt būtų nedaug - aplink ją sukurtas ir vis dar kuriasi visas aktyvių pramogų parkas - "voratinklis" ant stulpų, mini teniso kortukai, daromas dirbtinis tvenkinys, prie kurio yra/ bus pirtis ir t.t. Žodžiu, visas kompleksas. Pas Skirmantą, to parko savininką, būtų galima pasidomėti detalėmis apie uolos statybą ir dabartinę jos eksploataciją.

Autorius:  Aidas [ 2009 02 13, Pen 17:12 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

Idealiausias ir mažiausiai pastangų įrengimui reiklalaujantis objektas būtų mūsų bokštas. Ne jo išorė, o vidus. Galima būtų įrengti vertikalaus urvo su visom sienom ir visokiom siaurumom imitaciją. Urvas raitytusi spirale, palei bokšto sienas. Bokšto aukštis 40 metrų, o urvo imitacijos ilgis gautis daugiau kaip 100m.

A.

Autorius:  BenasPlentas [ 2009 02 13, Pen 17:15 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

o tai tas bokštas niekam nepriklauso? T.y. jame galima grežti-kalti-klijuoti ir pan? Jei taip, tai tikrai puiku, nes tam nereikėtų kast.

Autorius:  Aidas [ 2009 02 13, Pen 17:17 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

Bokštas prikaluso - tokiam Viktorui Dervinskui, o mes jį iš jo nuomojam ir turim teisę gręžti į jį.

Autorius:  BenasPlentas [ 2009 02 13, Pen 17:28 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

o! tuomet reikia pradėt galvoti apie inžinerinį planą. Reikia rinkti savanorių būrį ir imtis to. O ar yra kokie bokšto planai?

Autorius:  Aidas [ 2009 02 13, Pen 17:30 ]
Pranešimo tema:  Re: Dirbtinio urvo statyba

na plano nėra... bet ta reikala reiktu su tuo Viktoru aptarti, kai jis pribręs prie realybės :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/