Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2017 11 20, Pir 4:56

Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
 Austrija 
Autorius Žinutė
Speleologas

Standartinė Austrija
Labas visiems. Turbut reiktu pradet nuo to, kad esu sveika ir gyva,o dabar - dar ir su sypsena veide :D .
Pagaliau ledai pajudejo! Vakar susitikau su vietos speleologais. Ir...jei viskas gerai, rytoj tureciau suvaiksciot i pirma neturistini urva Austrijoje.
Iki siol, ieskodama speleo kontaktu, aplankiau keleta aplinkiniu urvu, kurie liudna, bet sudarkyti pritaikant turizmui. Beje, turejau galimybe ir po vieno turistinio urvo neturistines atsakas palandziot. Giliai eit nedrisau (max.30 m.), vis tik viena, o bent jau salmo ant galvos norejosi.....
Jei saziningai, buvau praradus vilti ka nors nuveikti cia speleo srityje. Aplinkiniai speleologai mane pamate tik skeptiskai nusisypsodavo ir pradedavo mykti :`problemos del irangos, o dar tavo kalba....`. Zodziu - is karto nurasyta :( .
Bet vakar sutikau toki sukalbama vyruka, kuris padejo man susirinkt beveik pilna irangos komplekta ir...laukiu - nesulaukiu rytojaus. Nusimato - 60 m. urvas su dviem: -40m. ir -20m. suliniais + horizontali dalis. Tikiuos - isdegs!
Speleo sajungos veikla cia labai vangi. Dziaugiuos ´Aenigma´. Saunuoliai! Ir toliau bukit tokie aktyvus!!!

2006 09 22, Pen 13:18
Aprašymas
Speleologas

Standartinė 
Beje, jei kam Austrijoje reikes stogo virs galvos - visada laukiami: Haydngasse 8/1, 8010 Graz. Tel. 004369981674984

Paskutinį kartą redagavo Gintarė 2008 09 10, Tre 19:12. Iš viso redaguota 2 kartus.

2006 09 22, Pen 13:21
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Standartinė 
:) oi, labas labas, Gintare!

ziauriai smagu tave cia matyt/skaityt! O dar smagiau, kai skaitai, kad vis tik nerimsta tavo sirdele - verziasi gilyn ir tamsyn;)
Saunuole! Dziaugiuos uz tave! Lauksim pasakojimo apie ta 60 m. urva! ;)

S.

2006 09 22, Pen 23:47
Aprašymas WWW
Troglobiontas

Standartinė 
labai dziaugiuosi kad pagaliau uzsukai i blog'a ir pasidalinai savo ispudziais...super ..saunuole ..

2006 09 25, Pir 8:26
Aprašymas ICQ YIM
Speleologas

Standartinė 
Urvas Wildesmannloch. Ejimo i urva tikslas - meginiu emimas genetiniams - mikrobiologiniams tyrimams. Tiksliu skaiciu nezinau, bet sake, jog suliniai sudare apie 90 m. : - 40, -30 ir -20. Man pasirode maziau, bet gi jie zino, kiek virves turi...
Truputeli pergyvenau:), kad kur neuzstrigciau, mat ant virves jau senokai kabejau, o dar iranga...tokia nepatogi...Bet suvaiksciojau pakankamai gerai ir manau, kad Lietuvos speleo vardo neapvyliau :). Sake - ims ir kita kart.
Urvas ivarus: ir siauras, ir platus, ir sausas, ir salpias. Vietom ryskus kontrastai: stovi iki kauliuku purve, o pakelus galva negali atsigrozet heliktitu figurom.
Priejom toki ezeriuka. Guli jis sau ramus, tyras, nusistovejes. Niekad nedrisciau per ji pereit, tuo labiau, kad pasistengus gali aplenkt, nesudrums jo. Vienas vyrukas - slept, slept....
Pagarba urvui ir jo dariniams priklauso nuo zmogaus, o ne nuo mokyklos - antrasis vyrukas, lygiai taip pat kaip ir as - apejo aplink.
Labai nesaugoma virve. O kam jiems ja saugot? Reikejo i urva vaziuot - nuejom i speleo rusi (turi jie cia tokias patalpas) - atsiviniojo suliniui naujut naujuteles virves 50 m....Ne is tos visai naujut naujuteles, bet is naujos - man sauga, pedali surisom.Gyvena zmones...
Buvo gera vel pabuvot urve.

2006 09 25, Pir 17:25
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Šaunuolė...
Šaunuolė, Gintare,

Džiugu, kad Tau dar kablys nuo speleologijos nugaroj sėdi :)

Drįsiu pareikšti, kad jau turim dvi potencialias vietas su savo ambasadoriais Eurazijoj (Armėnija ir Austrija), kur galima mąstyti apie urvų aplankymą :)

Aidas

2006 09 26, Ant 10:58
Aprašymas WWW
Speleologas

Standartinė Murmeltiereschachte
Vakar visa diena prasedejau 5 - 7 m. gylyje po zeme, su vietiniais speleologais atkasinedama beveik visiskai uznesta urva. Iskasem apie 850 kg. molio.....nusikalem. Tikslas - rast bent jau praejima i salia esanti urva Moosschachte. Beje, atkasus 8 m. tos pacios Mooschacht`es, atsivere 72 m. urvas. Tad jie kazko panasaus tikisi ir is to, kol kas mazo, uznesto urvelio.
Dar karta isitikinau, kad pasikniukas - aukso vertas daiktas :) . O austrai labai juo stebisi, nes tokie daiktai ju tarpe - nemadingi....
Tikiuos, kad jie kada nors ten ka nors atkas, nes dirba zmones jau 2 metai, iskase 25 t. molio.....
Desertui ikiso mane i labai linksma urveli. Tokiam skurnike dar neteko pabuvot.....galvoj tik ir skambejo daug kartu per paskaitas ir siaip, pasakyti Aido zodziai: ´jei ilindai tai ir islysi, tik nepulk i panika jei uzstrigsi, ramiai´.....neuzstrigau,nes pabijojau uzstrigt, bet as dar ten sugrisiu :).

2006 10 02, Pir 17:13
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Jooooooooo
Pavydziu baltu pavydu Tavo savaitgaliu... reiktu kaip nors tose apylinkese darba susirast :)

Sekmes...

A

2006 10 02, Pir 17:26
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė 
O kam Tau duotas fotoaparatas? :evil:

Kada pagaliau sulauksim nuotraukų?

2006 10 02, Pir 20:06
Aprašymas WWW
Speleologas

Standartinė Speleo svente
Si sestadieni teko sudalyvauti speleo sventeje viename is zinomiausiu ir graziausiu urvu Austrijoje - Lurgrotte. Buvo vykdomi parodomieji gelbejimo darbai. Tokios sventes, kuomet speleologai pasirodo visuomenei, Steiermark´o rajone vyksta tik karta per metus, tad man nuskilo :) . Kadangi mano, kaip dar visai jauno speleologo ir patirtis jauna, o man viskas atrode laaaaabai sudetinga, visame tame dalyvavau tik kaip ziurovas, nukentejusysis ir palaikymo komanda :).

2006 10 16, Pir 16:56
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Nuotraukos iš renginio Lurgrotte
Gintarė pasikuklino sudėti nuotraukas iš speleo renginio....

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

2006 10 16, Pir 21:33
Aprašymas WWW
Speleologas

Standartinė Hochschwab
11.26 - 29 d. teko sudalyvauti speleo ekspedicijoje Hochschwab´o kalnyne, Austrijoje. Ekspedicijos tikslas - nauju urvu paieska. Radom, apziurejom ir ismatavom 6 urvus. Atradimo jausmas ir zinojimas, kad Tu esi pirmasis ir vienintelis zmogus Zemeje aplankes sita vieta - nepakartojamas. Si karta austrai buvo labai atsargus ir gaude mane kaip tik imanydami....klaidu napadariau :) . Aciu, Jums, ismokiusiems mane speleo technikos!

2006 11 01, Tre 13:25
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Džiaugiuosi!
Labai džiaugiuosi už Tave!!!

Čia reiktų prisiminti Koji Suzuki:
"Speleologijos esmė glūdi ne urvų, kuriuos jau atrado kiti, tyrinėjime. Svarbiausia yra atrasti dar niekieno nepaliestą urvą ir pirmam į jį įžengti. Tai saldžiausia akimirka speleologo gyvenime. Sakoma, jog tas, kuris patyrė šios akimirkos grožį, yra pasmerktas visiems laikams užsiiminėti urvų tyrinėjimu."

To Tau ir visems mums nuoširdžiai ir linkiu...

A

2006 11 01, Tre 18:03
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė 
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

2006 11 01, Tre 20:19
Aprašymas WWW
Speleologas

Standartinė Darchenhöhle
12.08 - 10 su jau mane po truputi pardedanciais pamilti vietiniais speleo klubo vyrukais :) ,dalyvavau urvo (Drachenhöhle) tolimesnio praejimo ieskojimo ekspedicijoje (kaip jie patys sako - naujos zemes tyrinejimo ekspedicija). Pagaliau suzinojau ka reiskia nakvoti urve, kalbetis su transportiniu, keikti ji sliauziant skurniku ir pan. Apie Tai buvau girdejus tik Jusu pasakojimuose. Buvo idomu patirt tai savo kailiu.
Beje, pasirodo, visai imanoma sudalyvauti musiskiams kokioj austriskoj ekspedicijoj. Pakalbesim kai grisiu i Lietuva.

2006 12 12, Ant 18:03
Aprašymas
Troglobiontas

Standartinė 
uoj Gintare grizk greiciau ..laukiau ispudziu labai labai

2006 12 14, Ket 17:46
Aprašymas ICQ YIM
Speleologas

Standartinė Du is eiles `sugriuve` isejimai i urvus :(
Praeita savaitgali 3 Graz´o speleologai ir as buvom susiruose i Drachenhohle. Tiesiog vienos dienos isejimas i urva, tvarkyt sunkiu praejimu, kad lengviau butu kitos, rimtos ekpedicijos metu. Is vakaro du zmones susirgo ir mano pabuvojimas urve virto savaitgaliu, kurio metu prasedejau prie vokieciu kalbos vadovelio....
Sis savaitgalis baiges siek tiek geriau, bet....sugriuvo beveik menesi planuota Vienos speleologu ekspedicija i urva Pfanloch. Planuotas jo matavimas, tolimesnio praejimo ieskojimas, nakvyne... Susikrovem tansportinius, nuvaziavom iki vietos, o ten tiek sniego, taip sninga ir po audros visi keliai uzvirte, kad susitikus su vienieciais buvo nuspresta tyrinejimus atidet vasarai...gaila. Vieni is grupes tai laiko protingu sprendimu, mat tokiom oro salygom per daug pavaojinga ir sunku uzsimetinet iki urvo, kiti vadina tai tiesiog tinginyste ir nerealiai sunkaus uzsimetinejimo isvengimu...Jei saziningai - pamacius kas manes laukia, galvoj prakraciau visa kuprine, galvogama ka galiu ismest, kad ji bent 100 gramu palengvetu. Neprireike....
Na, bet visa tai pasibaige lengvu pasivaiksciojimu Alpese. Esu zmogus mates sniego, bet ten, kalnuose, pamaciau tikra ziema su visa jos simbolika: lenciugai ant masinu ratu ( net nezinau kaip tie daiktai vadinas lietuviskai..), sibirines laikos, gemzes ( kalnu ozkos), o jos, taip vikriai ir aukstai sokinejancios kalnuose, man siauba kele...
Gaila, kad nepavyko i urva, bet buvo vis geriau, nei sedet mieste.

2007 01 29, Pir 19:39
Aprašymas
Speleologas

Standartinė Darchenhöhle
Pavydziu austrams tokiu galimybiu......vakar susidejom daiktus, nuvaziavom 30 km. uz miesto, linksmai ir nesunkiai uzsimetem iki urvo ir ten praleidom pusdieni, tvarkydami viena is sudetingesniu, Darchenhöhle´s praejimu...

2007 02 19, Pir 18:49
Aprašymas
Speleologas

Standartinė Hohlenbaren
Ai, pamirsau pasigirti :) - austrai, pries gera menesi, prieme mane i savo `Hohlenbaren` (Urviniai lokiai) speleo kluba. Buti klubo nariu cia labai apsimoka :) . Nario mokesti mazas, o uz tai:
o gaunu 20 proc. nuolaida, ganetinai geros sporto prekiu parduotuves, kalnu skyriuj;
o esu uztikrinta, kad atsitikus nelaimei, manes gelbet atskris (nemokamai) helikopteris :);
o galiu naudotis visa klubo iranga + karbidas;
o klubas finansuoja (patys pinigeliu is valstybes gauna) visas rimtas ekspedicijas bei speleo apmokymus (nakvyne, maistas)....

2007 03 08, Ket 19:41
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Apakes
Gintare, tu tikriausiai esi jau mirusi ir patekusi i speleologu roju :) Silpna darosi beskaitant...

2007 03 08, Ket 22:45
Aprašymas WWW
Troglobiontas

Standartinė 
o ten gal galima pas tave atvaryti koki urva aplankyti?savaitgaliui? :wink:

2007 03 09, Pen 10:07
Aprašymas ICQ YIM
Speleologas

Standartinė Gyva dar...
Manau, kad galim atvaryt ir siaip savaitgaliui, ir...05.17 - 20 organizuojama 4 d. ekspedicija i Drachenhohle su 3 nakvynem urve. Gal yra norinciu prisijungti :) ?

2007 03 09, Pen 12:22
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Pasiūlymas
Pasiūlymas superinis... tik va atostogų aš jau nebeturėsiu jei noriu dar Ispanija...

Visai chebrai, pirmiausia - stažorams ir tiems, kas pabus Karabi rekomenduočiau nukakti ten tolesniems glaudesniems kontaktams užmegsti...

2007 03 09, Pen 12:27
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė 
Nuotraukos iš Gintarės savaitgalinių (!!!) kelionių http://galerija.speleo.lt/v/keliones/3/1/

Atsiprašau už vėlavimą ir galimas autorių / pavadinimų klaidas. Tikiuosi Gintarė pataisys ir papasakos daugiau...

2007 03 19, Pir 1:02
Aprašymas WWW
Troglobiontas

Standartinė Re: Gyva dar...
Gintarė rašė:
Manau, kad galim atvaryt ir siaip savaitgaliui, ir...05.17 - 20 organizuojama 4 d. ekspedicija i Drachenhohle su 3 nakvynem urve. Gal yra norinciu prisijungti :) ?

na pasakok smulkiai kas ten per urvas? koks tikslas ekspedicijos ir t.t?

2007 03 19, Pir 9:42
Aprašymas ICQ YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti: