http://forum.speleo.lt/

Keturiolikta pamokėlė. Speleo įrangos aptarimas.
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=6&t=791
Puslapis 11

Autorius:  Vernas [ 2008 01 29, Ant 13:44 ]
Pranešimo tema:  Keturiolikta pamokėlė. Speleo įrangos aptarimas.

Vienas speleo klubo narys paragino:
"...esu linkęs daugiau veikt nei kalbėt:) darau savo darbą, kuo tik galiu padedu klubui, nieko neverčiamas, nieko nespiriamas.. Manau kad tai žmogaus susitapatinimo su klubu reikalas. Aš jaučiuosi narys ir be marškinėlių, ir be nario pažymėjimo, tad manęs nereikia skatinti ir įkalbinėti kažką daryti. ... Kiekvienas stengiames kiek kas galim, ar ne taip?"

Manau yra daugiau tokių žmonių klube ir kitų klubų turistų tarpe kurie kažką daro, bet kiti to nežino ir todėl rezultatai pasimeta ir nenaudojami.
Siūlau visiems, kurie kažką daro speleo ir turistinės įrangos tobulinimo ir tyrinėjimo srityje pasidalinti savo mintimis, gal bendrai dirbant bus daugiau naudos.
P.s. Šitam skyrelyje neturėtų būti politikavimo, tai tik konstrukciniai pasisakymai.

Autorius:  Vernas [ 2008 01 29, Ant 13:59 ]
Pranešimo tema:  Primus degiklis

Aš nutariau atlikti bandymus su degikliu :
http://aic.lt/termosai-gertuves/04-mais ... d_294.html
Sugalvojau prie šlangutės prijungti vietoj degiklio kitą didesnį lenkišką balioną ir iš jo perpilti dujas į Primus balionėlį. Tokiu atveju nereiks balionėlio išmesti, galima naudoti ilgai, naudojamų dujų kaina sumažėja dešimt kartų. Tekintojas pagamino perėjimo įvorę ir viskas kaip ir gavosi, tačiau užsipildo balionėlis žymiai mažiau dujų, nei firminiam variante. Tiesa kelionės metu galima kiek nori kartų užpildyti tai labai paprasta turint lenkišką balioną.
Namuose dabar gaminu valgyti tik su tokiu degikliu ir vos nesudeginau namų. Pasirodo, kad Primus firma nepagalvojo apie tokius mano bandymus ir sukonstravo degiklį netikusiai.
Nors čia ne vieta viktorinai, bet siūlau jums atspėti kas blogai tame degiklyje.

Autorius:  Vernas [ 2008 01 29, Ant 18:36 ]
Pranešimo tema:  Džipas kalnuose.

Keliaujant per akmenuotą, raižytą Karabi plokštikalnį džipas gauna didelius išbandymus. Tai didelio nuolydžio įkalnės, aštrūs akmenys ir uolos. Noriu džipą paruošti tokiems išbandymams ir dar su savim reikia turėti gerą džipo išgyvenimo komplektą. Jei kas turite minčių tuo klausimu, tai žinokit, kad man jos yra labai vertingos.
Štai pvz siūlomas išgyvenimo komplektas:
http://www.georgiadisasterreliefsupply. ... op=1&cat=2
Esu pasigaminęs lempą, kurią prijungiu prie cigarečių uždegiklio, Tą lempą laiko iškišęs pro langą ir visaip kraipo šalia vairuotojo sėdintis žmogus. Tai tikrai efektingai padeda surasti kelią tamsoje kalnuose.

Autorius:  Sinamonas [ 2008 01 29, Ant 22:56 ]
Pranešimo tema:  2% paramos surinkimo sistemos tobulinimas

Vernas rašė:
Vienas speleo klubo narys paragino..


Tikriausiai Vernas pabijojo kad apmokestinsiu ji del autoriniu teisiu pazeidimo i mano zodzius ir ivardino mane kaip anonima :)

As bandau istobulinti 2% paramos surinkimo sistema:) gal tai nesusije su irangos tobulinimu tiesiogiai, bet ziurint strategiskai tai itin svarbu :)

Autorius:  Vernas [ 2008 01 30, Tre 1:22 ]
Pranešimo tema:  Re: 2% paramos surinkimo sistemos tobulinimas

Sinamonas rašė:
As bandau istobulinti 2% paramos surinkimo sistema:) gal tai nesusije su irangos tobulinimu tiesiogiai, bet ziurint strategiskai tai itin svarbu :)

Tai labai svarbu pritraukiant lėšas į mūsų klubą. Siūlau visiems susirinkti pusvalandžiu anksčiau ir pateikti Sinamonui duomenis 2% paramai.
Ta proga dar raginu visus, kurie yra nesumokėję nario mokesčio, tame tarpe ir save, nepražiopsoti galimybės tai padaryti per visuotinį susirinkimą.

Autorius:  Vernas [ 2008 02 20, Tre 5:06 ]
Pranešimo tema:  Loginis mąstymas (Proto šturmo metodas)

Elektrikas:
-Bet akumuliatoriai turi dar vieną savybę. Kai jie sujungti į grupę, silpniausias akumuliatorius po tam tikros ribos (maždaug ties 1,1V) "prasimuša" (apsiverčia poliariškumas), tada kiti akumuliatoriai varo elektrą per jį į priešingą pusę.
Vairuotojas:
-Na, aš kai tik blogiau pradeda prožektorius šviesti, tai išimu silpniausią akumuliatorinę bateriją ir įdedu kitu galu, kad poliariškumas pasikeistų. Tada vėl gerai šviečia.
Elektrikas:
-Aha, o jei mašiną įkalnėje pastatai atbulą, tai tada ji rieda į kalną .
Vairuotojas:
-Silpnai veikiančią bateriją logiškai reikia pakeisti ne į ramiai stovinčią mašiną, o į silpną variklį turinčią mašiną ir bandančią užvažiuoti į kalną. Tu tvirtini, kad pirma pavara sugedo ir automatiškai persijungė į atbulinę. Tokiu atveju apsukus mašiną atbulai užvažiuoti yra lengviau, net atbulinės pavaros perdavimo santykis geresnis nei pirmo bėgio.

Autorius:  Vernas [ 2009 06 10, Tre 9:38 ]
Pranešimo tema:  PETZL Basic Ascender

Paveikslėlis

manding rašė:
Vernas rašė:
Na mes nors ir urviniai, bet tavo daiktai tikrai ne urviniai

BASIC dar ir koks urvinis. Gelbėtojų kursuose tikrai didelė dalis žmonių laipiojo būtent su BASIC, o ne įprastu žumaru su rankena.

Šitas klausimas yra gana rimtas ir reikalauja būti apsvarstytas. Taip gelbėtojams Beisikas yra geriau dėl keletos priežasčių:
1. Jis yra universalesnis ir patogesnis atliekant gelbėjimo operacijas, krovinio ištraukime - netrukdo rankena.
2. Esant daugybei inventoriaus yra geriau, kad daiktai užimtų mažiau vietos, būtų kompaktiškesni.
3. Solo transportavime yra lengviau sutilpti dviejų žmonių visiems čiumpamiesiems įtaisams ant vienos virvės.
4. Alpinistams yra svarbu ir svoris, jie taupo kiekvieną gramą. Gal ir speleologams einant į paieškas tolimesnius rajonus jis būtų patogesnis.
5. Jei žmogaus didelė ranką, tai su pirštine sunkiai telpa į rankenos tarpą.
6.Jis gali būti panaudotas ir vietoj pilvinio žumaro ir net vietoj pantino.
7. Lipant per vietas kai virvė prispausta prie sienos - neteisingai apkrovus žumarą su rankena jis gali išlinkti.

P.s Tačiau eiliniam speleologui Žumaras su rankena yra jau tiek įprastas, patogus ir malonus, kad visos tos priežastys jam nelabai svarbios.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/