http://forum.speleo.lt/

degikliu kuro testas
http://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=9&t=1207
Puslapis 11

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 11, Sek 15:56 ]
Pranešimo tema:  degikliu kuro testas

Sveiki,
Pagaliau pratestavau keletą rūšių degaus skysčio degikliams.Testuota buvo su MSR NGK degikliais. Bandžiau iškart pratestuot keliais aspektais: per kiek laiko užverda 1l vandens atidarytame puode ir per kiek laiko degiklis išdegina 200ml degaus skysčio. Užvirimo laikas su tinkamais skysčiais buvo panašus iki 4min. o per kiek laiko sudega 200ml skysčio manau labai reliatyvus dalykas, nes labai priklauso kiek tu jo panaudoji degiklio uždegimui, koks slėgis yra butelyje ir kiek atsuktas degiklio kanalas. Iš esmės bet koks skystis degs tiek pat(apie 30min-200ml), nes čia nelabai nuo skysčio priklauso, o tik nuo to kokiu stiprumu paleisi į degiklį. Tiesa priklauso dar ir nuo degaus skysčio konsistencijos, kiek jis lakus, bet mažiau lakių naudoti ir negalima. iš akies to lakumo nelabai ir pamatysi, bet ipylus į butelį ir sudarius slėgį, į degiklį patenka ne skystis, o oras. Vadinasi tas skystis visiškai neskvarbus ir tiesiog kemša degiklius. Pratestavus 9 skysčius paaiškėjo, kad 5 iš jų visiškai netinkami naudoti, kai kurie net skiesti su vandeniu, nors gamintojai praktiškai niekur nenurodo sudėties. taigi ši grupė degių skysčių yra labai prasta ir netinkama naudoti : Paveikslėlis
O šiuos galima naudoti Paveikslėlis, tiesa labiausiai rekomenduočiau dešinėj pusėj esantį žibalą. Jo galima nusipirkt senukuose. Jei yra kokiu klausimu rašykit :)

Autorius:  Laura [ 2010 07 12, Pir 2:06 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Gal gali kainas surašyti tų, kuriuos rekomenduoji naudoti? Tiesa, vaitspirito nebandei?

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 12, Pir 19:14 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

kainos iš kairės į dešinę: 2,99; 3,49; 2,99; 3,69, vaitspirito nebandziau ir nesiūlau jo naudoti, dėl kenksmingų medžiagų gausos ir tirpiklio savybių, galinčiš pažeisti plastmasines bei gumines pompos dalis.

Autorius:  manding [ 2010 07 13, Ant 2:46 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

bludlivijkot rašė:
Pagaliau pratestavau keletą rūšių degaus skysčio degikliams.Testuota buvo su MSR NGK degikliais.
O ką rekomenduoja degiklių gamintojas? Kaip suprantu, kai kurie skysčiai čia iš viso neskirti degikliams. Kokia tada prasmė?

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 13, Ant 9:05 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Gamintojai žinoma rekomenduoja savo skysčius, tačiau ar verta mokėt dešimt penkiolika kartų daugiau? ir jei rezultatas panašus tai nemanau, kad yra didelis skirtumas kas ant etiketės parašyta, ar laužui uždegti ar primusams.

Autorius:  Jolka [ 2010 07 13, Ant 10:37 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Šauniai tu čia padirbėjai! Įtariu buvo labai linksma atlikinėti šitą eksperimentą. Kitą kartą ir mane pakviesk į talką:)

Autorius:  Vilius [ 2010 07 13, Ant 11:21 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Jo, gerai čia pavarei ;)

Aš manau dar reiktų pasidomėti kokie yra šių skysčių degimo produktai - urvas yra uždara erdvė ir negerai jei kaupiasi kenksmingos medžiagos (tiek urvui, tiek ypač žmonėms)

Autorius:  Jolka [ 2010 07 13, Ant 12:13 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Plačiausiai kaip kuras yra naudojama naftos produktai: tai ir benzinas, ir dyzelinas, ir mazutas ir visi šities degūs skysčiai. Standartiškai tai yra įvairaus ilgio angliavandenilių seka -CH2-. Kiek grandinėje yra tokių pasikartojančių grupių ir apsprendžia ar tai benzinas, ar dyzelinas, ar mazutas bus.
Taigi degant visiems šitiems naftos produktams susidaro tos pačios kenksmingos medžiagos: anglies dioksidas (CO2) ir anglies monoksidas (CO).
Jei degimo produktai skirsis - tai tik dėl priemaišų. Bet spėju, kad šiuose degiuose skysčiuose jų koncentracijos labai mažos.

Autorius:  Jolka [ 2010 07 13, Ant 12:24 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Štai vieno iš degiųjų skysčių saugos duomenų lapas. Atrodo, kad pats skystis yra pavojingesnis, nei jo degimo produktai: )

Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Žibalo saugos duomenų lapas
SDL_zibalas.pdf [204.74 KiB]
Atsisiųsta 1295 kartus(ų)

Autorius:  manding [ 2010 07 13, Ant 13:18 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Problema yra visai kitur. Klausimas ar toje vietoje, kur naudosi degiklį, galima gauti tokio egzotiško kuro? Važiuojant kad ir į tą patį Krymą, traukiniu vežti degius skysčius draudžia taisyklės. O ir prasmės tempti su savim kurą nėra, nes visur vietoje galima gauti benzino.

Iš tikro eksperimentą galima buvo padaryti namuose prie kompo nieko nedeginant. Esminis mus dominantis parametras — kuro kaloringumas. Kuo jis didesnis, tuo degdamas kuras atiduoda daugiau šilumos, tuo mažiau mums to kuro reikės tam pačiam kiekiui vandens užvirinti. Žinoma, yra ir kitų niuansų, bet tarkim mus domina šitas. Taigi, suskystintos gamtinės dujos, nežymiai, bet yra kaloringesnės nei benzinas. Jei rūpinamės dar ir ekologija, tai dujos vienareikšmiškai švaresnis kuras, nes į benziną dedamos priemaišos oktaniniam skaičiui pakelti, kuris degikliams iš viso jokio vaidmens nevaidina. Pats benzininis degiklis yra sudėtingesnės konstrukcijos, o tai automatiškai reiškia, kad jam daugiau šansų sugesti, kas yra labai nepageidautina. Be to, benzinas dvokia, gali išsilieti (su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm), benzininiai degikliai ne iš karto pasiekia savo darbinę temperatūrą, todėl to kuro reikia dar daugiau. Tiesa dujiniai degikliai sunkiau dirba dideliame šaltyje, bet tokių ekspedicijų mes paprastai ir neorganizuojame. Išvados aiškios :)

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 13, Ant 13:28 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Šiaip galiu pasakyt iš patirties dėl benzino ir žibalo skirtumus. Kai seniau darydavau ugnies šou, benzas degdavo geriau negu žibalas, tačiau pasekmės būdavo kur kas blogesnės, naudojant benziną baigdavosi apsinuodijimu, su žibalu to nebūdavo, tad urve naudoti benza degikliams nesiūlau. Vat tau ir skirtumai.

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 13, Ant 13:32 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

taip pat dėl savo temperatūros pasiekimo, benzininiai degikliai tikrai nenusileidžia dujiniams, o vanduo užverda kur kas greičiau nei dujomis. Su dujomis degikliai taip pat turi įvairių bėdų, tarkim dėl užsikišimo, jie yra jautresni nei benzininiai. O dėl pravežimo traukiniais mes jau turime patirtį ir manau, kad tai nesukels didelių bėdų, ju olabiau dujas reikėtų gabentis lygiai tiap pat, nes susirast tarkim toj pačioj Abchazijoj dujų balionus yra sudėtinga, o ir laiko tam papildomai skirt nelabai kas nori.

Autorius:  Jolka [ 2010 07 13, Ant 14:03 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Apsinuodijimas greičiausiai kildavo ne nuo benzino ar žibalo degimo produktų, o nuo jų garų. Benziną sudaro trumpesnės angliavandenilių grandinės nei žibalą, - todėl jo "molekulės" lengvesnės, atitinkamai ir skystis lakesnis, ir apsinuodyti galima greičiau. Bet čia šiaip, - chemija:) Praktikoje tu viską žinai geriau:)

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 13, Ant 16:41 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

na esme ta pati urve mes tuo brudu kvepuojam :)

Autorius:  manding [ 2010 07 13, Ant 17:35 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

bludlivijkot rašė:
na esme ta pati urve mes tuo brudu kvepuojam :)
Na, man vis tiek neaišku, ką jūs čia aiškinatės. Jei urve rūpinatės savo sveikata ir ekologija, tai vienareikšmiškai geriausias kuras yra dujos. Didesnis kaloringumas, o tai reiškia mažesnis reikalingo kuro svoris. Nesmirda, norint apsinuodyti dar reikia pasistengti, dujos neišsilieja ir neužteršia nei urvo, nei rūbų. Paprastesnė degiklių konstrukcija, mažiau šansų kam nors sugesti, ir nesuprantu, kokias dujas reikia deginti, kad užsikištų degiklis. Dujų degimo temperatūra iš tikro mažesnė nei benzino, bet benzininis degiklis ne iš karto pasiekia savo darbinę temperatūrą, kada jis pradeda normaliai lygiai degti (o tam irgi sudeginamas kuras). Su dujomis tokių fokusų nėra. Be to, dar klausimas ar vandens užvirinimo greitis čia toks svarbus, kad taptų dideliu pliusu. Iš minusų jau sakiau, dujos blogiau dega dideliame šaltyje, reikia pašildyti balioną. Na, ir lieka metalinė tara. Nors čia dar ne toks didelis blogis, kaip besimėtantys plastmasiniai buteliai. Tiesa, juos galima sudeginti.

Benzinas urve naudojamas kiek iš kitų samprotavimų. Kai kurios ekspedicijos naudoja benzininius perforatorius, todėl yra gerai, kai tas pats kuras gali būti naudojamas ir maistui gaminti, ir įrangai. Tačiau ir šitą situaciją galima kitaip išspręsti. Kažkur internete jau buvo rašyta, apie bandymą urve įrengti mini-hidro elektrinę ir taip krauti akumuliatorius. Ne toks ir kvailas sumanymas.

Paviršiuje, arba šiaip gerai vėdinamoje vietoje, kur nereikia rūpintis, kad apsinuodysi, didelio skirtumo tarp benzino ir dujų nematau. Gal tik tiek, kad benzino lengviau gauti, bet dujos turi daugiau kitų pliusų. Žibalas pagal esminius parametrus blogiau ir už dujas, ir už benziną. O tai reiškia, kad taupydami vienoj vietoj, vienaip ar kitaip nukentėsim kitoj — pvz. paties žibalo reikės daugiau, nes jis ne toks kaloringas, užims vietą ir t.t. Vienintelis jo pliusas toks, kad jis nesmirda. Kitaip jo nenaudotų net grilio anglims uždegti. Šašlykas su benzino kvapu ne visiems patinka : ))

Abchazijoj nei dujų, nei benzino gauti nėra jokios problemos. Reikia tik žinoti vieną telefono nr. :)

Autorius:  bludlivijkot [ 2010 07 13, Ant 19:12 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

gerai Tomai šią diskusiją nutrauksiu paprastai :) Benzas, nes turime benzininius degiklius ir šitas testas buvo daromas būtent Voronjos ekspedicijai, kur bus naudojami konkretus benzininiai degikliai, o ne dujiniai. Kai klubas turės dujinių degiklių tada bus secon testa GAS VS. PETROL :) dabar apie tai kalba nėjo.

Autorius:  manding [ 2010 07 13, Ant 19:40 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

Iš karto reikėjo sakyti :)

Autorius:  Vilius [ 2010 07 13, Ant 23:28 ]
Pranešimo tema:  Re: degikliu kuro testas

bludlivijkot rašė:
gerai Tomai šią diskusiją nutrauksiu paprastai :) Benzas, nes turime benzininius degiklius ir šitas testas buvo daromas būtent Voronjos ekspedicijai, kur bus naudojami konkretus benzininiai degikliai, o ne dujiniai. Kai klubas turės dujinių degiklių tada bus secon testa GAS VS. PETROL :) dabar apie tai kalba nėjo.


Klubas turi 1-2 dujinius degiklius ir be to Primus omnifual'ai (ar kaip ten jie) yra ir dujiniai, jei pompa nusuki...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/