Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2022 06 29, Tre 18:31Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
 Gruzija 2013 
Autorius Žinutė

Užsiregistravo: 2011 06 11, Šeš 23:07
Pranešimai: 9
Standartinė Gruzija 2013
Iš šiais metais ilgai planuotos speleologinės eksploracinės ekspedicijos su cavedivingo elementais, kurios tikslas buvo atidaryti kelią Lietuvos tyrinėtojams į galingą potenciją turinčius šios šalies urvus, dėl rėmėjų stokos galų gale gavosi gilus rudas urvas..
Tai žinoma irgi išeitis, bet vedantys Gruzijos speleologai stebėtinai operatyviai ir geranoriškai sutvarkė viską ko mums reikėjo iš jų puses ir laukia pasiruošę visokeriopai mums padėti. Jei mes juos pavesim, manau sekančiais metais jie jau nebus tokie geranoriški ir pasirengę mums padėti, jei iš viso dar norės su mumis prasidėti..
Todėl nenorėdami eilinį sykį pasi....., mes su Donatu priėmėm sprendimą važiuoti į Gruziją, bet kokia kaina, kuri be abejonės bus iš mūsų privačių kišenių. Kadangi tos kišenės ne bedugnės, mums būtų labai neblogai, jei speleologų bendruomenė taip pat truputį prisidėtų.. bet kiek..
Gruzijos fondo kasininkė tebūnie jums gerai žinoma mūsų Agnytė..
Sėkmės atveju, o tai šiame projekte labai realu, naują kurio nors potencialaus urvo dalį ar sifoną pavadintume jūsų pasirinktu vardu.. :)


2013 08 24, Šeš 12:57
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 01 19, Ant 14:44
Pranešimai: 254
Standartinė Re: Gruzija 2013
Vytis ir Donatas vakar pasiekė Gruzijos krantą ir juda link mieto Kutaisi.
O šiandien jau turėtų eiti žvalgytis, kur ners ir aklimatizuotis.
Ekspedicijos naujienas sekite čia:
http://cavediving.lt/forum/read.php?3,4412


2013 09 13, Pen 10:50
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 01 19, Ant 14:44
Pranešimai: 254
Standartinė Re: Gruzija 2013
2013-09-13
Donatas cavediving.lt forume rašo:

"Aklimatizaciją praėjom.
Šiandiena nardėm
Radom naują praėjimą į naują sifoną.
Matomumas 0.5m"

Vytis rašo:

"Labai jau paprastai čia Donatas nupiešė..super
Visko tikėjomės, bet kad matomumas bus tokia šikna, šito mūsų fantazijai pasirodė per daug..
Įsivaizduokit, kad reikia tyrinėti Resselį ir daryti tai reikia blin apgraibomis..
Nusprendę, kad rimtai nerti šiame urve nepavyks, be to ir nerealiai strošna, tikėjomės pasiaklimatizuoti atvirojoje sifono dalyje..
Besiturkdami atkreipėme dėmesį, kad dugnas vienoje vietoje staigiai pagilėja ir visiškai nėra dumblo..
Iškilę ir paviršiui pamatėme stalaktitais apaugusią nišą sienoje.. pririšome xodovyką ir suraukę subines pognali, kiek galima tai daryti esant tokiam matomumui..
Mes toli nėjom, šiek tiek virš 30 m, bet akivaizdžiai matėsi, kad tai galingų srovių platus kanalas, veikiantis, nes visiškai be dumblo, netgi be smulkaus smėlio ryškiai vedantis į naują požemių sistemą.. visiška priešingybė siauram dumblėtam kanalui, kur veda gruzinų xodovykas ir kur planavome nerti..
Prie tokių matomumų galima padaryti atsitiktinį atradimą tokioj banalioj vietoj, kur visi pro šalį plaukia ir galvoja kad visi įėjimai jau seniai atrasti ir nėr ko ten daugiau ieškoti..liuks
Girtis liežuvis nesiverčia, nes tai eilinė Dievo dovana, gauta neįdėjus darbo į urvo tyrinėjimus.. be to neaišku kur jis veda..super
Čia kalba eina apie Cchaltubo urvą..gruzinai patenkinti..super"

2013-09-14

Donatas rašo:

" Šiandiena visą diena kalnais. Mano Audi stojasi piestu. Apsistojome kalnu kaimelyje pas vietinį gruzina. Vytis susirgo, tai aš vienas laikiau fronta. Išmokė vyną gerti nerealiu budu. Gryšiu, parodysiu. Ryt apžiūrim vietą, derinam logistiką ir turėtume nerti. Perspektyvos atrasti ką nors naujo gana nemažos. Galvojame, gal reiktų išsinuomoti vietinės reikšmės visureigį,nes su rangos transportavimu pas mus problemos. Mūsų transportas netinkamas vietiniams keliams."

"Šiandien apžiūrėjom tris urvus. Dvejuose nenėrėm, nes vienas tik saidmountistam, kitas labai skaidrus, keturi maži sifonai, bet praeitas 4 km - Trolio variantas..super Trečiam nėrėm, vandens skaidrumas kaip Meksikoj, krūta, tik greit užsiraukė, nes toliau reik sidemounto arba prasikasti, beje galima raustis kiek nori, nes nesidrumsčia.. Kosmosas.. super"


2013 09 16, Pir 9:52
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 01 19, Ant 14:44
Pranešimai: 254
Standartinė Re: Gruzija 2013
Naujienos iš Gruzijos:
(informacija iš cavediving.lt svetainės)

2013-09-15

"Šiandien apžižrėjom tris urvus. Dviejuose nenėrėm, nes vienas tik saidmountistam, kitas labai skaidrus, keturi maži sifonai, bet praeitas 4 km - Trolio variantas..super. Trečiam nėrem, vandens skaidrumas kaip Meksikoj, krūta, tik greit uzsiraukė, nes toliau reik sidemounto arba prasikasti, beje galima raustis kiek nori, nes nesidrumsčia.. Kosmosas.. super"

2013-09-16
Vytis rašo:

"Vakar dar sudalyvavom sauso tektoninio lūžio - ledo urvo tyrinėjime, nieko ten blatno ir labai pavojinga užvirtimo prasme, bet speleologijos profai net virpėjo iš pasitenkinimo.. sakė kad labai unikalu ir netyrinėta.. Beje lipdami sujudinom širšių lizdą.. išėjom kaip torpedos.. buvo aukų.. liuks
Šiandien buvom prie trijų vokliuzų.. vienas toks galingas kaip Mčišta, bet skaidrumas šikna apie metrą..sako žiemą būna geras, vandens temperatūra 16 laipsnių.. Kitas super, matomumas prancūziškas temperatūra 5 laipsniukai.. Trečias sidemountinis, taip pat skaidrus.. Jau ruošėmės nerti antrajame, bet Kukuris prisiminė, kad ten jau pranerti du sifonai ir net planas sudarytas.. Blin, nusprendėm nenerti, vis vien vienu nėrimu daugiau nepadarysim.. Visi objektai nerealiai potencialūs, bet reikia rimtesnės ekspedicijos su žmonėmis galinčiais toli eiti tarpsifoninėmis urvo dalimis, trumpiau ne dviejų žmonių darbas.. Račos regione kaip ir baigem..
Išvažiavom į Migariją.. čia mums dėmesys stiprus.. pasitiko pats municipaliteto pirmininkas ir sakė sudalyvausiąs mūsų ekspedicijoj.. turbūt suprantate koks nusimato sudalyvavimas..liuks"

2013-09-18

"Vakar buvom pažiūrėti dviejų vokliuzų tokiam tarpeklyje, pėškom teko eiti 3 km., iš kurių pusę uolų takeliu kokių 100 m. aukščio skardžiu.. Iki pirmo šiaip taip nuėjom, bet iki antro teko kepurnėtis beveik stačia siena šalia krioklio pasilaikant uz medelių.. iš strioko vos in kelnes nepridėjau.. na tikra Trolciono svajonė..super. Bet nerti ten galima..

Vytis rašo:

"Vakar vakare dar buvo eilinis einamasis robaksas.. jau taip pripratom, kad įprastas reikalas, kaip dantis prieš miegą valytis.. mus čia nupeni kaip paršus, o po to reikia uolomis karstytis..
Šiandien ramesnė diena, apžiūrėjom du urvus su sifonais.. Vienas labai sunkiu nusileidimu - sidemount plius speleo.. Kitas - labai geru įėjimu, galima su sparke nerti tiesiai, tik vat reiktu ją atsinešti kelis šimtus metru.. Pagal ištekančius vandens kiekius labai potencialus urvas.. tik šiuo metu matomumas apie 0,5m..
Dar truputį pasikankinam ir panašu kad mūsų laukia saulėtasis Stambulas.."

"Urvai urvais.. bet gamta toj mūsų gimtojoje Gruzijoje tai toks stebuklas.. ir žmonės.. eini per jų žemę o jie vietoj to, kad spragilu skaniai per sprandą pavaišintų, tau šypsosi ir prie stalo kviečia.. keisti tokie..super"


2013 09 20, Pen 12:59
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 01 19, Ant 14:44
Pranešimai: 254
Standartinė Re: Gruzija 2013
2013-09-20
Vytis rašo:

"Na chebra pavydėkit..vakar ir šiandien exploracijų diena..super
Vakar - važiavom žiūrėti eilinių, niekuo neišsiskiriančių sifonų, tiesa pasakius tokių Mčištų čia, kaip sakoma xot žopoj ješ.. pripratom ir nebestebina.. Tai apžiūrėjom dar vieną gamtos stebūklą su vandens matomumu apie metrą, nusprendėme nenerti ir važiavom toliau.. mūsų laukė dar pora nereikšmingų šiknaskylių..
Privažiavus prie pirmosios nustebino ištekančio upelio skaidrumas.. žinoma pats urvas panašus į Daniūno mėgstamas skylutes Biržų rajone besibaigiantis skaidria sifonine balute.. skaidrumas skaidrumu, bet nerti ten nesinorėjo..super Po to netoliese aplankėme kitą skylutę, jau didesnę, jau galima sakyti urvą, kur pralindus pro siaurumėlę atsivėrė Dva Kapitana tipo sifoniuks.. Man nors jau ir papindėjusiam nuo Gruzijos urvų kažkodėl toptelėjo, kad čia reikia nerti neatideliotinai ir tas labai patiko gruzinų chebrai..
Tiesa kelias link sifono tik du kart sunkesnis nei į True Madam, o dar ir pro siaurumėlę teko spraustis, tad pasiėmiau mažają sparkutę, kurioj likę buvo apie du šimtus barų.. Tik panėrus atsivėrė toks vaizdelis, koks Ressely būna maždaug du šimtai metrų nuo įėjimo ir matomumas buvo analogiškas apie 15 - 20 metrų.. Nesiplėsiu.. praėjau šimtą metrų tolyn ir iki trisdešimt gilyn.. nei galo nei krašto.. grįžtant matomumas vietomis buvo labai darbinis, nors ėjau labai atsargiai, vis dairydamasis į situaciją atgal.. Turiu pripažinti, nuo prisišik in kelnes situacijos gelbėjo tik gerai pravestas xodovykas, kurį eidamas pirmyn stengiausi tvirtinti labai kruopščiai ir apgalvotai..super Donatui panerti jau nepavyko tai visą kelią namo atrodė taip - šikna
Šiandien - grįžom į Tschaltubo urvą, kur darėme pirmajį mūsų kelionės panėrimą.. į tą mūsų atrastąjį sifoną ir Donatas kompensavosi už vakar, kaip sakoma spolna.. Šį kartą jis pernėrė sifoną, kuris pasirodė buvo apie penkiasdešimt metrų ilgio ir keturių metrų gylio ir išnėrė į naują, pusiau užtvindytą ir pilną stalaktitų galeriją.. išvyniojo šimtą dvidešimt metrų chodovyko ir.. nei galo nei krašto..
Beje pirmojo nėrimo Tschaltubo urve metu pastebėjau, kad stalaktitų ir stalagmitų yra ir povandeninėje sifono dalyje.. vaizdas kaip Meksikos senotuose, tik matai žinoma kiek leidžia pusės metro matomumas..super
Visuose šios kelionės panerimuose kiekvienas mūsų pranertas metras, buvo in ten, kur dar niekas niekados nebuvo.. chebryte - čia Gruzija..!..liuks
Aš jau nebesuprantų lietuvių besiraunančių į tą nuvalkiotą ir okupuotą Abxaziją.. palikit ją tiems okupantams damušti.. Čia likusioje Gruzijoje yra dešimteriopai daugiau labai potencialių objektų kurie, galima sakyti, visiškai netyrinėti.. Vien tokių Mčištų yra tiek, kad man skaičiavimui nebeužtenka rankų pirštų..ir ten nieks nenėrė.. Jau nekalbu apie sausus urvus..
Šiandien baigiam nardymus, dar suvaikštom į sausą urvą, pernakvojam ir ilgas kelias namo..
Ryt pasirodo dar lysim į urvą kur išlikę dinozaurų pėdsakai.. bet tai jau pakeliui namo..
Keliausim į Stambulą, vėliau link Budapešto, ten gal dar į Molnar Janos.. ir namo..super"


2013 09 20, Pen 23:20
Aprašymas
Troglobiontas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 01 19, Ant 14:44
Pranešimai: 254
Standartinė Re: Gruzija 2013
2013-09-24
Vytis rašo:

"Na taip parsiradom..super
Tiesa sakant neturėjom kantrybės gilintis į žemėlapius.. dabar atidžiau į juos pasižiūrėjus mūsų kelias atrodo rimtokai.. per 8 šalis 4000 km..
Avantiūristai.. liuks"


2013 09 25, Tre 11:22
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 6 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007