Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2019 10 18, Pen 23:49

Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
 Gelbėtojų mokymai 
Autorius Žinutė
Hado demonas
Vartotojo avataras

Standartinė Gelbėtojų mokymai
Sveiki,

Po sezono uždarymo, pas Jurga išdiskutavom įdomią idėją. 2010m. spalio viduryje susiorganizuoti per Kasjaną išskirtinai lietuvių speleolgų gelbėjimo mokymus.

Būtų super jei surinktume visų kartų speleologus (senius, 2005/6, 2006/7 ir 2007/8 molyklų, taip pat "Spelaion" žmones, dėl 2008/9 mokyklos gal dar per anksti, nors jie šiemet dalyvaus stažuotojų mokymuose tai iš principo irgi galėtų) ir padirbėtume vienoje komandoje. Būtų neblogas Lietuvos speleolgų stiprinimas. Idealu būtų surinti 20-25 žmones. Mokymai vyktų Karabi ir truktų grubiai 10 dienų.

Tokie mokymai labai praverstų mums ateityje, užtikrinant ekspedicijų saugumą.

Iš preliminarios diskusijos supratau, kad jau susidarytų 10 žmonių (grubiai nuo 10-15 iki 10-24).

Ką manot?

2009 11 25, Tre 9:37
Aprašymas WWW
Trogloditas
Vartotojo avataras

Standartinė Re: Gelbėtojų mokymai
Aidas rašė:
Po sezono uždarymo, pas Jurga išdiskutavom įdomią idėją

O ką apie tai galvoja pats Kasjanas?

2009 11 25, Tre 11:47
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Na pirma idėja, po to realizacija :)

Kad kalbėti su Kasjanu, reikia žinoti ar yra toks poreikis. Prisi kalbinsiu jį, ir po to vienas važiuosiu? Geriau taip nedayti... :)

2009 11 25, Tre 14:57
Aprašymas WWW
Trogloditas
Vartotojo avataras

Aidas rašė:
Idealu būtų surinti 20-25 žmones.

Surinkti tuos 20-25 žmones reikštų surinkti praktiškai visus aktyviausius Lietuvos speleologus. Manęs Linas iš „Robinzonados“ ir per varžybas, ir po jų, ir radijoj daug kartų klausinėjo, kur tie geriausi Lietuvos speleologai, kur senoji karta ir kur pasidėjo tie 30 Lietuvos speleologijos metų? Tai čia klausimai apie aktyvumą ir realius aktyvių žmonių skaičius. Net iš šono matosi :)

Iš kitos, ir dar svarbesnės pusės, aš manau, didesnė prasmė treniruotis ir mokytis būtent su kitų klubų, tautybių gelbėtojais. Tautinio gelbėtojų būrio reikalui esant niekada nepavyks sušaukti, ir realiai gali būti naudingi tik atskiri žmonės, kuriems tektų (o geriau, žinoma, kad niekada netektų) dirbti tarptautinėj komandoj.

Aš siūlau atsiversti kursų konspektus ir tarkim šeštadieniais, kada mažiau naujokų, pasitreniruoti patiems salėje.

Prie viso mano skepticizmo būtent šiuo atveju, aš sakau - gelbėtojų kursai yra gerai ir, jei tik yra proga, reikia būtinai nors kartą ten nuvažiuoti.

p.s. Spalio mėn. blogai tuo, kad Spelaion bus užimti varžybų org. klausimais.

2009 11 25, Tre 19:23
Aprašymas WWW
Puruša
Vartotojo avataras

Na as tai nesupratau, kam reik organizuoti kursus atskirai lietuviams. Dabar juk nėra jokios problemos pakliūti i tuos ukrainiečių kursus pavasari. Šiais metais keturias vietas gavom, o išnaudojom tik dvi. Tokie įsipareigojimų nevykdymai kenkia mūsų reputacijai. Kam reik Aidui prisiimti įsipareigojimus prieš Kasjaną dėl nepareigingų lietuvių speleologų tai niekaip nesuprantu. Nebent trūkstamas vietas vengrai ir airiai užpildys.Kitas dalykas, kad patys galim pravesti saviškiams tą patį seminarą savo jėgom, tai tikrai būtų pigiau ir pakeltų ne tik mokinių, bet ir mokytojų lygį.

2009 11 25, Tre 20:12
Aprašymas
Puruša
Vartotojo avataras

manding rašė:
.... Manęs Linas iš „Robinzonados“ ir per varžybas, ir po jų, ir radijoj daug kartų klausinėjo, kur tie geriausi Lietuvos speleologai, kur senoji karta ir kur pasidėjo tie 30 Lietuvos speleologijos metų? .....

Nematau tiesiogiai proporcingo ryšio tarp speleologijos metų ir speleologų, jei būtų Lietuvos speleologijai 100metų, tai tikrai niekas iš grabo nesikeltų dėl varžybų.

2009 11 25, Tre 20:48
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Na dėl tautinės komandos mintis buvo tokia, kad būtent tie mokymai, mano galva, labai padėtų sustiprinti komandinius mūsų gebėjimus. Praktiškai nėra kelionių į kurią vyktų visi arba dauguma. O čia kaip tik būtų galimybė pabūti savaitę visiems kartu.

Sutinku, kad galime mokytis gelbėjimo elementų ir šeštadieniais. Tai pagaliau reiktų įtraukti ir į stažuotojų proramą... Susiorganizuoti panašaus lygio gelbėjimo mokymus savarankiškai, man atrodo, dar mes esam per žali. Tai būtų tik gerų mokymų nevykęs suimitavimas. Na gal labai nuvertinu mūsų galimybes.

Sutinku, kad per didelės atsakomybės prisiėmimas ir įsipareigojimų nevykdymas dažnai tampa mūsų problema ir kenkia mūsų įvaizdžiui. Dėl to, kalbėčiau apie tai su Kasjanu tik jei matyčiau, kad yra palaikymas iš komandos ir yra noras bei entuziazmas...

Nuvažiuoti į gelbėjimo zborus pavasarį tikrai naudinga daug kam. Bet manau, kad žmonės dažniausiai vyksta į keliones ar eina į žygius dėl fainos chebros :) Čia tas sužaistų, kaip katalizatorius organizuojant šį renginį.

Dėl Pagonijos varžybų ir "Robinzonados" komentarų... Deja, visų galimybės ir laikas ribotas, be to ir pomėgiai skiriasi. Daug kas atlaikė didžiulį šių metų ekspedicijų maratoną, turi nemažą įsipareigjimų šleifą. Tad naturalu, kad Pogonija daug kam nepakluvo į prioritetų sąrašą...

Čia, neįžeidžiant organizatorių, reiktų pagalvoti apie renginio formatą ir datą. Beja ir apie priežastis, kodėl Pagonija prarado populiarumą tarp lietuvių...

2009 11 25, Tre 21:32
Aprašymas WWW
Trogloditas
Vartotojo avataras

Aidas rašė:
Čia, neįžeidžiant organizatorių, reiktų pagalvoti apie renginio formatą ir datą. Beja ir apie priežastis, kodėl Pagonija prarado populiarumą tarp lietuvių...

Čia, aišku, diskusija krypsta į šoną, bet klausimai irgi įdomūs.
Tiek praėjusiais metais, tiek šiais aš iš kai kurių dalyvių gavau atsiliepimus apie varžybas, pvz. iš baltarusų net ir oficialius, kuriuos jie rašo savo klubo valdžiai. Nors visa ta virtuvė sudėtinga, bet nesileidžiant į detales, iš esmės visiems viskas patinka. Tai rodo ir didėjantis dalyvių skaičius, ir jų pajėgumas. Ir kaip Aidas teisingai sako, šiais metais tik dėl nelabai patogios datos nepavyko prikalbinti atvažiuoti dar maždaug 4-5 aukšto lygio speleologai iš Maskvos ir Peterburgo. Tie keli aukšto lygio žmonės varžyboms yra nedaug savo skaičiumi, bet labai daug savo pasirodymu - malonu žiūrėti, o tuo pačiu ir pasimokyti, galų gale - tiesiog pabendrauti.

Kodėl varžybos prarado populiarumą tarp lietuvių speleologų, gal geriausia pasakytų lietuvių speleologai? :) Per visus tuos metus aš kol kas nieko negirdėjau: nei pasiūlymų, nei kritikos :) Jei taip ir toliau, tai apie priežastis niekas taip ir nesužinos.
Aidai, tu juk ir pats supranti, kad viskas elementariai priklauso nuo noro. Žmonės dėl vienos dienos mokėjo pinigus, darė vizas ir 1000 km su savo mašina važiavo, lygiai taip pat „atkalę“ visą speleo ekspedicijų sezoną. Taip kad... :)

2009 11 25, Tre 23:17
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Aišku čia nukrypstam nuo temos. Bet gal verta daryti varžybas sezono pradžioje. Visi išalkę renginių buna balandį...
O lietuviai prarado ūpą dalyvauti varžybose kai jos tapo tarptautinės... visi sėkmingai gauna į skudurus tai ir noras praėjo. Na čia mano nuomonė.

2009 11 26, Ket 0:01
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Jei apie varžybas, tai man dabar labiausiai nepatinka, kad jos taip vėlai rudenį - šaltoka ten tūsintis. Bet kadangi aš kiekvienais metais ten ir taip važiuoju, tai mano nuomonė nelabai turi reikšmės statistikai :D
O šiaip, kiek susidariau įspūdį, kitų priežastys, be tos baimės nebūti pirmu, yra šaltis/ oras ir elementarus tingėjimas/ intereso trūkumas. Nuo paskutinio vaistų nėra :(
Mes turim ir kitą išsikvėpusį renginį - sezono uždarymą. Po šįmet pasidarė aišku, kad kažką keisti būtina. Gal verta pamąstyti apie renginių sujungimą? Nors yra keli kabliukai: sezono uždarymas būdavo daugiau lietuvių savas renginys, o į varžybas privažiuoja daug tarptautinės chebros; uždėjus stiprų akcentą ant varžybų, niekam nebeįdomu bus kelionių pristatymai, ir atvirkščiai. Bet bent jau padiskutuoti tema, kaip reanimuoti šiuos renginius, verta :)

2009 11 26, Ket 8:30
Aprašymas ICQ
Trogloditas

Į varžybas nevažiavau dėl asmeninių priežasčių, o ne dėl to, kad jos tarptautinės, ar būtų gėda parodyti žemesnį lygį.

Pirmiausiai, tai "Spelaion" reikėtų padėkoti už tokių varžybų organizavimą, lygio kėlimą ir tai, kad jos yra tarptautinės.

Šaunuoliai, ačiū.

p.s. kad ir koks bus varžybų laikas, prie visų neprisitaikysi.

2009 11 26, Ket 10:17
Aprašymas
Puruša
Vartotojo avataras

Manau nereik nieko kaltinti, kad nebuvo kažkame, nereik ir teisintis, juk visa veikla yra laisvanoriška, jokios prievartos. Tiesiog reik renginiams įvesti registraciją ir apklausą, taip žinosite kiek bus dalyvių. Per metus speleo veiklos prisikaupė tikrai daug, o svarbiausia veikla yra kelionės į urvus, kitkas tai tik iš neturėjimo ką veikti. Aš buvau šiais metais 5 kelionėse ir nei vienai kelionei nedariau atskiro uždarymo. Pvz. Skulptorius Algirdas tikrai nevažiuos į jokias varžybas, uždarymus, seminarus, jam laiko gaila, nes laiką taupo urvams, bet jis sugebėjo surasti keletą dienų Biržų urvams...
P.s. Taigi reik džiaugtis, kad daug kelionių - nelieka laiko nei uždarymams, nei varžyboms. :lol:

2009 11 26, Ket 12:55
Aprašymas
Trogloditas
Vartotojo avataras

Laura rašė:
Mes turim ir kitą išsikvėpusį renginį

Čia aš patrauksiu per dantį. Jūs gal tokį renginį ir turite, tačiau mes – ne, ir varžybų dar nereikia reanimuoti :)) Tačiau jei yra kokių nors konstruktyvių pasiūlymų - visada prašom sakyti, juk bet koks renginys visada pirmiausia skirtas dalyviams ir žiūrovams, o ne organizatoriams.

2009 11 29, Sek 0:40
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Šiek tiek filosofijos.

Varžybose mėgsta dalyvauti sportininkai, kurie nori įrodyti esą geriausi tarp savų. Kodėl tokiose varžybose nedalyvauja speleologijai tikrai daug davę ir atsidavę žmonės kaip Kasjanas, Klimčiukas, Aksionovas, Jordi ir daugybė kitų? Nes jose rungiasi žmonės, kuriems svarbiau įrodyti savo vertę viešai - aukštalipiai, losiai ir pan. Kai kurie jų net nebuvę urve. Man pvz. labiau tai labiau panašu į eiliniais tarnaujančių kareivių muštynių ringą - kas krūtesnis... Tu ar aš raumenų turiu daugiau? Žinoma, be tokio kontingento niekad karas neprasidės ir nevyks. Tad nereikia tokių žmonių ir smerkti. Bet nereikia ir aukštinti...

Aš pavyzdžiui, pagal savo fizines savybes, mieliau sudalyvausiu (arba padėsiu organizuoti) mokslinę speleo konferenciją, kurioje diskutuojama ir analizuojama speleologijos mokslo problemos, nei dalyvausiu tokiose sporto varžybose. Tad galbūt lietuviai ir nėra tokie aktyvūs sporto renginiuose, tačiau sugeba padaryti ir suorganizuoti pakankamai sudėtingas ir rezultatyvias ekspedicijas. Ir aš manau, kad tai tik pradžia.

Galbūt "apsnūdusiems" lietuvių speleologams reikia kiek kitokio pobūdžio susitikimų, nei sporto varžybos ar bukas ir inertiškas pasisėdėjimas prie alkoholio...

2009 11 29, Sek 2:34
Aprašymas WWW
Trogloditas
Vartotojo avataras

Hipis rašė:
Nes jose rungiasi žmonės, kuriems svarbiau įrodyti savo vertę viešai

O labiausiai savo vertės viešai nenori įrodyti žmonės iš rekordų knygos.

Esminiai šių metų vyr. teisėjo Vladimiro varžybų dalyviams pasakyti žodžiai - kvietimas rungtyniaujant nepamiršti vienybės. Ir nereikia šnekėti nesąmonių nebuvus pačiam renginyje. Tamstos įsivaizdavimas smarkiai prasilenkia su realybe.

Raimondas teisingai pasakė, dalyvauti nė vienas neverčiamas, ir teisintis taip pat nėra dėl ko. Tiesiog keistai atrodo toks išankstinis nusistatymas ir vaikiška prieštara, nedarysiu to, darysiu lygiai priešingai.

2009 11 29, Sek 4:10
Aprašymas WWW
Troglobiontas
Vartotojo avataras

na, kad jau tokia linkme krypsta tema, tai pasisakysiu ir aš... Šiemet pirmą kartą buvau Pagonijoje (ir pirmą kartą per rudens atostogas nebuvau urvuose...) ir su visa mano taip pat ganėtinai "antivaržybine" filosofija likau labai patenkinta renginiu. Pvz. kontesto iškeitimas į nenuobodų orientacinį - labai vykusi idėja:) Kita rungtis: trasos kabinimas/nukabinimas - taip pat ne mažiau smegenų nei raumenų reikalaujantis užsiėmimas... 8) Trečioji - krovinio transportavimas - na, čia iš vis, kaip sakant, arba turi omeny, arba raumeny... :D o ir tas ir tas dar niekam nepamaišė... O ketvirtoji rungtis - iš vis fun:) - per ribotą laiką, turint dantų šepetėlį ir stiklinaitę, o netoliese - tvenkinį, reikėjo kuo švariau išplauti virvės gabalą:) Ir čia vėlgi laimėjo sumanumas, manau. Be to - šiemet varžybos buvo komandinės (jei neklystu - pirmą kartą), kas irgi artina prie speleologinės filosofijos. O kur dar netikėti susitikimai su žmonėm, kurie, kaip Tomas rašė, nepatingėjo 1000 km sukart...:) žodžiu - ačiū ir sėkmės! O apie sezono uždarymo ir Pagonijos sinteze gal ir verta pagalvot...

2009 11 29, Sek 10:00
Aprašymas WWW
Puruša
Vartotojo avataras

Standartinė Nuomonės keitimas
Hipis rašė:
............
Aš pavyzdžiui, pagal savo fizines savybes, mieliau sudalyvausiu (arba padėsiu organizuoti) mokslinę speleo konferenciją, kurioje diskutuojama ir analizuojama speleologijos mokslo problemos, nei dalyvausiu tokiose sporto varžybose. ...........

Hipis rašė:
o kas galėtų iš lietuvių paruošti padorų pranešimą? Ir iš kokių duomenų?

Realiai pagal atradimų kiekį į normalius tyrimus pretenduotų tik Ispanija. Bet tas kilometras pats savaime daugiau faktas nei dirva pranešimui. Voronjos vandens matuokliai? Iš vienų metų duomenų nemanau, kad galima kažką pasakyti. Krymas? Gal daugiau speleo mokyklos pedagoginės patirties pasidalinimas būtų, nei mokslinių tyrimų rezultatas...
.......
Manau, kad kaip organizatoriai ir moderatoriai mes galėtume būti, tačiau kaip mokslinių pranešimų pateikėjai - vargiai. Ir priežastis tam labai paprasta. Norint daryti mokslą, neužtenka per 1 metus suorganizuoti 2 sėkmingas ekspedicijas. Kaip sakei, praeis 5-10 metų tada ir pasimatys viskas. Tada ir galėsim daryti pranešimus.

2009 11 29, Sek 12:32
Aprašymas
Aktyvus speleologas
Vartotojo avataras

Briedas kažkoks. Jeigu jau varžybas laikot kažkokiu būdu parodyt krūtumą, arba nedalyvaujat, nes bijot nebūt pirmi - tai manau reik susimastyt apie protelio skystumą. Sveikos konkurencijos varžybose tikrai trūko - tai pasako, kad mes su Vilma gavom trečią vietą - kur aš esu savo mielo pilvuko šeiminykas, o Vilma apskritai pirmą kart dalyvavo speleo varžybose, o įrangos apskritai niekada nėra kabinusi, net treniruotėse. Aš mielu noru dalyvauju varžybose, esu alpinizmo dalyvavęs, orientacinio, baidarių ir t.t. ir visur esu profanas, na ir kas - gerai praleidi laiką, pamatai įdomių žmonių, pajudini pilvą ir pasisemi gerų emocijų. O dėl Aenigmos nedalyvavimo varžybose matau tik vieną priežastį - tingulys. Aš visom keturiom už varžybas ir nesuprantu kodėl vilniečiai dar tokio dalyko nesuorganizavo. Todėl visiems Spelaion'istams spaudžiu dešinę už puikią iniciatyvą. Gal vienintelis dalykas man nepatiko, kad po varžybų prasidėjo bardakas, pagėrimai, triukšmelis, kur su rusais nedalyvavęs ekspedicijose ir nežinantis vietinių bajerių, galėjai pasijausti už borto. Bet jei kalbant apie pačias varžybas, tai viskas liuks.
Tuo pačiu kalbant, noriu pasakyt, kad sportinis interesas visuose užsiėmimuose - speleo, alpinizme, nardyme, skraidyme ir t.t. visada egzistuoja ir tai yra normalu. Tik žmogus tai sureikšmina tam tikrame laikotarpyje. Pvz.: alpinistas vaikėzas kabarojasi balkonais, studentas išeina į kalnus be normalios įrangos, lipa stačiom sienom ir po 10 metų nesupranta kaip liko gyvas, po studijų sugalvoja, kad reikia išeit į aukščiausią kalną, o pensijoj rodo nuotraukas ir auklėja vaikus, kaip jie nemoka po kalnus vaikščioti. Su mūsų speleologais visiškai viskas taip pat: varinėjam rekordinius solo kardileto praėjimus, kuriuose tyrinėjimo idėjos nė su žiburiu nerasi, o paskui užsidedame akinius ir auklėjam jaunimėlį, kad jie vietoj plaktuko daužymo, pametę galvas dėl gylio...
Na jūs mane supratot. O išvada mano paprasta - vaikai, gyvenkime draugiškai :)

2009 12 03, Ket 0:42
Aprašymas
Puruša
Vartotojo avataras

Paulius rašė:
..Su mūsų speleologais visiškai viskas taip pat: varinėjam rekordinius solo kardileto praėjimus, kuriuose tyrinėjimo idėjos nė su žiburiu nerasi, o paskui užsidedame akinius ir auklėjam jaunimėlį, kad jie vietoj plaktuko daužymo, pametę galvas dėl gylio...

Na visais speleo laikais Lietuvoj buvo ruošiami sąskrydžiai, varžybos, važinėdavom ir į sąjunginius sąskrydžius, buvau kelis kartus lietuvių komandų kapitonas, tiesa, sėkmingai gaudavom į skudurus, aš pats esu sudalyvavęs keliolika įvairių renginių, ir dar tiek pat suorganizavęs kaip teisėjas, teisėjavau ir sąjunginiam sąskrydyje Urale. Dabar per visą speleo istoriją pirmą kartą atsirado kalbos, kad varžybos nereikalingos, iki šiol net tokio klausimo kėlimas atrodė absurdas. Kitas dalykas, tai žmonių masiškumas.Vieną kartą suruošiau varžybas prie Kauno marių, atvyko tik teisėjai ir vienas dalyvis, tai tada padarėm draugiškas varžybas ir dalyvavom visi teisėjai.
Dėl sportinių urvų praėjimų, tai visada jie buvo ir jie reikalingi patirties sukaupimui. Esu buvęs daugybėje tokių kelionių ir nesigailiu, tiesiog anksčiau mes turėjom patys atrasti urvų įveikimo metodus, kaupti patirtį. Kiekviena kelionė tai buvo kažkoks rekordas Lietuvos speleologijoj, bet mes į rekordus mažai kreipėm dėmesio ir jų nesekėm. Galėčiau ir dabar prisigalvot rekordų daugybę, kurie dar ir dabar nėra sumušti, tai greituminiai solo urvų praėjimai Nazarovo ir Soldatskaja, tai atrastų ir lietuviškai pavadintų, įregistruotų urvų skaičius, tai ir suvadovautų speleo kelionių skaičius, tai ir surengtų paieškų ekspediciju skaičius, tai ir Karabi plokštikalnio kelionių rekordinis skaičius, tai ir praplatintų vietų urvuose skaičius, tai ir suorganizuotų renginių skaičius (saskrydžių, varžybų, suvažiavimų, sezono uždarymų ir kt.). Taip galima iki absurdo prisigalvoti, bet tai tik eiliniai mano darbai, tai mano gyvenimas ir nereik susireikšminti, nėra ko ten man su jais į rekordų knygą brautis. Nes toje knygoje žmonės nemato detalių, sąlygų, kurios nutylimos. Pvz: pabuvojimas urve Buzluk tai jau 70m rekordas, bet tai užima 15min lengvo pasivaikščiojimo, Sezame, tai gali būti kelios valandos juodo darbo, o tam, kad praeiti pirmą kartą man prireikė kelių kelionių.
Taigi, jei rašai rekordą į knygą, tai reik ir aprašyti sąlygas. Pvz. Dabar praeiti Soldatskaja urvą yra labai lengva, nes kabo stacionari įranga ir gali daug žmonių sumušti mano 20val rekordą, bet tai nebus adekvatu, nes aš viską pats kabinau. Sporte viskas aišku ir tai nuo vėjo priklauso kiek numeti diską. Taigi, jei jūs sutinkate, kad urvuose metrai nėra vienodai įveikiami, tai apie kokius rekordus galima kalbėti, juk matavimo vienetai skiriasi. Tiesiog negalima palyginti atlikto darbo. Patarimas toks - darykite kas jums miela, kas patinka ir mažiau girkitės. Mažiau kalbų, daugiau darbų. Iki ko prisigyvenom, kad aš jau neskaitau straipsnių apie speleologija nors tai mano hobi, tokia nuvalkiota tema pasidarė, tas pats per tą patį malama.

2009 12 03, Ket 4:26
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Vernas rašė:
Iki ko prisigyvenom, kad aš jau neskaitau straipsnių apie speleologija nors tai mano hobi, tokia nuvalkiota tema pasidarė, tas pats per tą patį malama.

Iš dalies pritariu, kad tas pats per tą patį, aš taip pat tuos straipsnius skaitau retai. Bet kita vertus - jie skirti ne speleologams, o žmonėms, kurie kitų straipsnių nėra skaitę ir su speleologija nesusipažinę. Tad nieko keisto ar blogo, jei speleologai jų neskaito - juk ne jiems parašyta. O speleologai gali susirasti paskaityti "Svet" ar kokį kitą žurnalą, skirtą būtent jiems :)

2009 12 04, Pen 0:01
Aprašymas ICQ
Trogloditas
Vartotojo avataras

Laura rašė:
O speleologai gali susirasti paskaityti "Svet" ar kokį kitą žurnalą, skirtą būtent jiems :)

Speleologai galėtų ir patys rašyti, bėda, kad visokie žygių aprašymai ir dienoraščiai dažniausiai yra apgailėtini, be jokios minties ir padaromi tik dėl „pliusiuko“.

2009 12 04, Pen 2:24
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Nevadinčiau Lietuvos speleologos tinginiais vien dėl to, kad jie nedalyvauja varžybose ar renginiuose. Atvirkščiai, pasakyčiau, kad yra labai daug dirbama prie nevienadienių ekspedicijų, į kurias neišvažiuosi jas sugalvojęs iš vakaro. Daugybę laiko žmonės praleidžia planuodami, braižydami, treniruodamiesi nardyti ir t.t. Galbūt nėra dabar to bendrumo jausmo, kuris buvo, kai klubo veikloje dalyvavo 10-15 žmonių, bet tai yra normalu. Klubas auga, neįmanoma jo išlaikyti idėjinio koks buvo prieš kelis metus.

Ir nereikia daryti tragedijos iš to, kad kažkas nedalyvauja kažkokiose varžybose ar renginiuose. Argi tai esmė? Esmė klubo veiklos rezultatuose, o jie auga kaip ant mielių :) Ir jokio skirtumo tai sportinis praėjimas, rekordo siekimas į gylį, nauji topo praėjimai ar urvų paieška. Svarbu žmonės domisi speleologija, tuo gyvena ir žino kur praleis ateinančias atostogas :)

Gyvenkime draugiškai :)

2009 12 04, Pen 8:58
Aprašymas WWW
Hado demonas
Vartotojo avataras

Na patauzinsiu aš irgi šiek tiek :) Manau, ne visai svarbūs tampa - viekla, tikslai, rezultatai, rekordai, užimtos vietos čempionatuose, jei tai nesuteikia laimės ar pasitenkinimo jausmo. O jų tikrai nepasieksim, kai yra blogi santykiai tarp žmonių, tada viskas nublanksta, tampa "nebeskanu".

Mano galva, pirmiausiai, kur reikia dėti pastangas mūsų SPELEO bendruomenei - vidinio bendruomenės bendravimo klimato gerinime. Nesiėsti, neapkalbinėti vienas kito už nugaros, nekelti intrigų, nepavydėti, jei kam nors sekasi, nekenkti kitam... žinau, kad tai sunku, bet tai vienintelis būdas šiai bendruomenei išlikti...

Na va, o vienas bendruomenės stiprinimo pasiūlymų - nuvykti visiems į bendrus gelbėtojų sborus kartu ir padirbėti 10 dienų vienoj komandoj. Приятоне с полезным :)

Tai ką manot?

A.

2009 12 04, Pen 11:01
Aprašymas WWW
Puruša
Vartotojo avataras

Aidas rašė:
Na patauzinsiu aš irgi šiek tiek :) Manau, ne visai svarbūs tampa - viekla, tikslai, rezultatai, rekordai, užimtos vietos čempionatuose, jei tai nesuteikia laimės ar pasitenkinimo jausmo. O jų tikrai nepasieksim, kai yra blogi santykiai tarp žmonių, tada viskas nublanksta, tampa "nebeskanu".
................................
Tai ką manot?
A.

Kad dėl žmonių nesuderinamumo kelionė netenka savo malonumo, tai aš pastebėjau jau pirmą savo kelionę. Nesutinku, kad reik dirbtinai bandyti cementuoti tuos žmones, keliaukime tik su tais kurie mums patinka, jau seniai neimu į keliones tų žmonių, su kuriais turiu bendravimo problemų. Išimtis tiems kurių nepažįstų, šiais metais ėmiau į keliones ne vieną žmogų naujoką, deja nedaug iš jų galės dar kartą su manim išvažiuoti. Na jie nėra blogi žmonės, bet tiesiog nesuderinamumas... Didelis klubas tai nėra vieninga komanda, tai daug komandų, kurios puikiai keliauja, daug kelionių...bendra tai įrangos sandėliukas, finansai ir etikos kodeksas, jei jį turėtų.
P.s. Paimkite nuo žemės saują grunto ir meskite ją į taikinį. Dalis smulkių dalelių nulėks į šalį, o taikinį pasieks tik sulipę grunto gabaliukai. Tai fizikos dėsnis, kurį atrado Vernas :roll:

2009 12 04, Pen 11:25
Aprašymas
Hado demonas
Vartotojo avataras

Vernas rašė:
...bendra tai įrangos sandėliukas, finansai ir etikos kodeksas, jei jį turėtų.

Gal nori jį prisidėti jį ruošiant? ;)

2009 12 07, Pir 0:13
Aprašymas ICQ
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume