https://forum.speleo.lt/

Dvidešimt trečioji pamokėlė. Vardai
https://forum.speleo.lt/viewtopic.php?f=6&t=1247
Puslapis 11

Autorius:  Vernas [ 2011 01 22, Šeš 13:58 ]
Pranešimo tema:  Dvidešimt trečioji pamokėlė. Vardai

Sausio 22 diena
Su gimimo diena sveikinam speleologę Gabiją Gudaitytę.

Paveikslėlis
Nuotrauka iš kelionės į Mamut-Čiokrak urvą

Gabija - lietuvių pagonių ugnies deivės vardas
gab- (gobti "gaubti, glausti, guosti") +-ij-,
Horoskopas:
Gabijos labai emocionalios ir netgi agresyvios asmenybės. Jas globoja Marsas, kuris inicijuoja veržlumą ir nesuvaldomumą. Jo įtakoje Gabijos noriai vaidina tam tikrą vaidmenį, vadovaujasi daugiau aistromis negu sveiku protu. Jos labai impulsyvios ir tai taip pat Marso įtakos poveikis.

Gabijos nemėgsta kritikos, o neobjektyviai jas apkaltinus, užsidaro savo kiaute. Po to jos gali imti vengti žmonių arba situacijų, kurios joms suteikia skausmą.

Gabijoms draugystė, sąžiningumas ir nuoširdumas labai daug ką reiškia. Jos protingos, energingos, draugiškos ir apsigimusios būti lyderėmis, tačiau geriau sektųsi, jeigu eitų paskui kitą lyderį. Jos to pripažinti nenori ir todėl konfliktuoja pačios su savimi.

Gabijoms gresia tapti diktatorėmis, o tada gali pasireikšti ir despotiškumas, ir netgi neteisingi kitų apkaltinimai bei pažeminimai. Todėl joms patartina paklausyti kitų patarimų, nes per didelis savęs vertinimas gali atstumti kitus partnerius ir artimuosius. Jos turi mokytis suprasti į kitų žmonių padėtį ir tik tokiu būdu tobulėti.

Autorius:  Vernas [ 2011 01 23, Sek 22:32 ]
Pranešimo tema:  Deivė Veliona.

Veliona buvo mirusiųjų arba vėlių deivė.Jos vardas sietinas su mirusiojo žmogaus vėle.Velionos žinioje buvusios vėlės,vanduo,oras,ugnis,žemė,požemis ir jo lobiai.Galima teigti,kad lietuvių Veliona pirmiausia besirūpinusi lietuvių sumedžiotais žvėrimis ir jų vėlėmis.Atsiradus gyvulininkystei,ji ėmusi rūpintis gyvuliais ir jų vėlėmis.Tik vėliau ji pradėjo rūpintis žmonėmis ir jų vėlėmis.
Ilgainiui pradėta tikėti, kad požemyje gyvenančios vėlės bei jų deivė Veliona veikia žemės derlingumą bei gyvulių vaisingumą.Todėl per didžiąsias šventes,paprastai susietas su Saulės ciklu,ypač pavasario ir rudens lygiadieniais,buvo keliamos vaišės prosenių vėlėms ir jų deivei Velionai.

Paveikslėlis

Lietuvių Velionos šventykla buvo Veliuonos gyvenvietėje (dab.Jurbarko raj.).Toje vietoje buvo pastatyta Veliuonos bažnyčia.

Paveikslėlis

http://gedas.livejournal.com/292413.html

Autorius:  Vernas [ 2011 02 15, Ant 9:55 ]
Pranešimo tema:  Vasario 15d

Tai reikšminga diena Lietuvos speleologams.

Prieš penkis metus įsteigtas klubas Aenigma.
http://www.youtube.com/watch?v=Ia0o2lIRC5o

Prieš 23 metus gimė speleologas Aidas Daniūnas (Karabi 9 kelionės, Aladaglaras, Vengrijos. Austrijos urvai, urvai Mlinki, Optimistinis, Oziornaja, kelionė į Monblano kalną)
Paveikslėlis

Vardo diena:
Vytis (02.15), – lietuvių: vyt- (vyt/vyd išvydo) + -en- – „išvydęs, daug matęs“
Speleologas naras Vytis Vilkas
Paveikslėlis
http://www.videopasaulis.lt/tag/vytis+vilkas

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/